2.3 C
Prague
19.1.2021

Co dokáže speciální termoaktivní podlahová stěrka AERO-THERM® floor

Každá příležitost, jak snížit tepelné ztráty a lépe izolovat vnitřní prostory před vlhkostí a zároveň únikem tepla, je žádoucí. Přesně to nabízí také speciální termoaktivní podlahová stěrka AERO-THERM® floor, vyrobená na základě moderních technologií. Kam se aplikuje a s jakými druhy podlah se dá kombinovat? Více v tomto článku.

 

Efektivní zateplení podlahy

Způsobů, jak efektivně zateplit podlahu a vytvořit izolační ochrannou vrstvu proti vlhkosti a úniku tepla, existuje více. Jedním z nich jsou speciální podlahové stěrky. Díky moderním technologiím stačí vrstva tenká pouze 1 mm. Už po nanesení takového malého množství se vytvoří odrazová vrstva s neprostupností pro únik tepla.

 

Na jaký podklad je stěrka vhodná

Aby si podlahová stěrka AERO-THERM® floor  udržela všechny své vlastnosti a nabídla přesně to, co se od ní očekává, je zapotřebí správně připravit podklad pro aplikaci. Termoaktivní stěrka se aplikuje výhradně na suchý, čistý a plně soudržný materiál. Nehodí se tak pro ošetření podlah, které trpí vzlínáním vlhkosti a jsou trvale vlhké. V případě savého povrchu se nejdříve doporučuje penetrace, aby vrchní vrstva stěrky zůstala neporušená.

 

Další vrstva podlahy

Podlahová stěrka zlepší tepelnou pohodu v interiéru. Zároveň nabízí ideální podmínky a podklad pro aplikaci další vrstvy podlahy. Na místo ošetřené stěrkou se hodí obklady, dlažba, koberce, lina, plovoucí i dřevěné podlahy. Vždy je potřeba si zkontrolovat, jestli je použité lepidlo v souladu s návodem na použití stěrky. Termoaktivní stěrka je výborná pro kombinaci s podlahovým vytápěním. Aplikuje se pod topná tělesa a díky odrazivosti zvyšuje efektivitu vytápění, čímž šetří energie a samozřejmě peníze. Přímým podkladem však nesmí být polystyren. Veškeré podrobnosti k podlahovým stěrkám najdete přímo na stránkách prodejce.

Související příspěvky

Aby byl krb pro potěšení

redakce

Proč se vyplatí investovat do zateplení stropů? 

majda

Plíseň je noční můrou astmatiků, zbavte se jí LSG protiplísňovým nátěrem

Veronika