19.8 C
Prague
24.5.2024
MaxiMagazín

Vyberte si ideální kancelářskou židli: Bude se vám pohodně sedět a budete se lépe soustředit

Máte-li sedavé zaměstnání, jistě víte, že k němu potřebuje správnou židli. Pokud ji nemáte, špatně se soustředíte, jste unavení, bolí vás záda, krční páteř a produktivita není taková, jakou byste si představovali. Netrapte se a raději si pořiďte pořádnou židli, která eliminuje tyto nepříznivé aspekty. Kancelářské židle je třeba vybírat s rozvahou – na co se tedy při výběru zaměřit?

Zaměřte se na ergonomii

Před koupí židle se dívejte na její tvar. Tedy především na její bederní opěrku. Některé židle mají vytvarované opěradlo, jiné jsou rovné. Pokud si nebudete jisti, zda opěrka bude stačit, prodávají se také speciální nástavce, které na židli velmi jednoduše umístíte. Vhodné také bude, aby se u židle dala nastavit výška a hloubka sedadla. Když se na židli usadíte, měli byste mít kolena s chodidly v pravém úhlu. Záda by měla být rovná a ruce by měly být podepřeny pomocí podpěr na ruce, a to tak, aby zápěstí bylo na stole v jedné rovině s podepřeným loktem.

Materiál je také důležitý

Pokud na židli denně travíme osm a více hodin, určitě bychom měli dbát také na materiál, ze kterého je sedák, ale i opěrka vyrobena. Materiál by měl být jednoduše čistitelný a prodyšný. Nejlepší možností jsou ty židle, které mají odnímatelné polstrování. Vhodné jsou také opěradla ze síťoviny nebo také koženka. Je třeba ale počítat s tím, že vás v zimě může studit.

Mimo bederní opěrku a výšku sedadla, bude také opěrka hlavy příjemným doplňkem. Hodí se především pro ty, kteří sedí každý den u počítače a bolí je krční páteř. Mezi další funkce, které byste mohli využít, a které zpříjemňují sezení, je možnost posunu sedadla, jež umožní nastavení dle délky nohou. Nabídku ergonomických židlí si můžete prohlédnout na finecase.cz.

Související příspěvky

Nakupujte s „ulovenými“ slevami

redakce

Jaké jsou ceny pohřbů a kremací?

redakce

4 způsoby recyklace, které pomáhají

redakce