8.5 C
Prague
2.3.2024
MaxiMagazín

Vytvořte si vlastní umělecké dílo s diamantovým malováním

Diamantové malování je technika pro neumělce s uměleckou duší. Mnoho lidí touží tvořit, jenomže má strach začít. Koupí si skicář, barvy a štětce, nebo dokonce plátno. Chce se pustit do tvoření různých objektů, nebo seskládat mozaiku. Ale strach z prví čáry je mnohdy nepřekonatelným. Tento problém řeší předpřipravené obrazy. Už jste možná vyzkoušeli nebo viděli oblíbené malování podle čísel. Zkuste však jít tentokrát jinou cestou. Pojďte vytvářet pompézní mozaiky z drobounkých diamantů.

Tato technika není novinkou, přesto až nyní lze mluvit o profesionálních možnostech, které nabízí. Dříve jsme měli možnost někde narazit na jeden nebo dva obrázky připravené touto technikou. Ne příliš lákavé, v jiné než požadované velikosti, často bez vhodných pomůcek k tvoření. Přesto tato technika fascinovala. Teď se však posunula na vyšší level. Firma Westlogic, která stojí projektem Zuty.cz zaměřeným na techniku malování podle čísel, rozjela další projekt zaměřený na 5D diamantové malování. Díky tomu se na trhu pro zájemce o tvoření objevila nabídka více než 5000 motivu obrazů pro diamond painting.

Jestli vás fascinovalo malování podle čísel, a je jedno, jestli jste si jej již zkusili či nikoliv, tato metoda vás zaujme minimálně stejně, jestli ne ještě více. Říká se jí i diamantové malování podle čísel. To proto, že techniku malování podle čísel trochu připomíná. Tentokrát však nemalujete, ale tvoříte nádherné mikromozaiky. Přesněji velká plátna s malinkatými dílky připomínající drahokamy všemožných barev.

Nebojte se, že to nezvládnete. Je to jen o trpělivosti a chuti tvořit krásné věci. Autoři projektu vsadili na to nejlepší, co v rámci balíku k danému obrazu dostanete. Takže pokud jste se již dříve trápili s nějakou levnou formou obrazu typu diamantové malování, teď vám to díky kvalitě jednotlivých komponent půjde mnohem více od ruky.

Začněte tvořit jako opravdoví umělci

Odrazuje vás od tvoření vaše nedokonalost? Máte dvě možnosti. Doslova to hodit za hlavu, nezajímat se o druhé a jejich názor na vaše dílo, a prostě tvořit. Říkáte, že to nedokážete? Tak tvořte s pomocníky. Tedy s předpřipravenými uměleckými sety, jakými jsou i obrazy typu diamantové malování. Tato díla vás nepostaví před problém „bílého plátna“. Nevyvolají ve vás stres z první čáry, ani nebudete mít strach se tímto dílem pochlubit. Nejde jej zvládnout jinak než skvěle. Přitom jde o tvoření užitečné. Seznámí vás s dílem. Doslova jej milimetr po milimetru zanalyzujete. Zkuste se takto pustit třeba do van Goghových obrazů. I jeho obrazy najdete předpřipraveny pro diamantové malování.

Uhrančivá díla, která si vlastnoručně vytvoříte

Koupit si vysněný originál může málokdo. Často saháme po levných reprodukcích, které příliš parády neudělají, zejména pokud jsou se zprofanovanými motivy a má je kde-kdo. Stejně tak originály, se kterými se neztotožňujeme, a pořídili jsme si je jen proto, že jsou levné, nejsou to pravé. To si raději vyrobte vlastní. Možnosti máte tři.

Pokud jde o malování diamanty můžete si vybrat jeden z 5000 motivů a udělat si diamantovou mozaiku jednoho z nich. Či hned několika po sobě. Lze si však nechat pro diamantové malování připravit i obraz podle vlastní fotografie, což je druhá možnost, mimochodem mezi zájemci o tuto kreativní techniku hojně využívaná. A nakonec třetí možnost, vyfoťte si své namalované dílo, pokud nějaké máte, nebo třeba dílko vašich dětí. A nechte si jej pak připravit pro vytvoření diamantové mozaiky. Takto dáte třeba malůvkám svých dětí zcela nový rozměr. A to doslovně. Vždyť se tato metoda dokonce jmenuje 5D diamantové malování. Pořiďte si navíc rovnou diamantové malování s rámem a obraz si ihned poté, co jej doděláte, pověste na zeď.

Co přesně diamantové malování je?

Pojďme se ještě podrobně podívat na to, co diamantové malování je, a třeba i na to, jak se liší od malování podle čísel. Jde totiž o dvě různé techniky. Malování diamanty je vlastně vytváření mozaik. Netvoříte však z velkých, třeba keramických úlomků, ale z drobných komponent připomínajících diamanty. Nepotřebujete žádné lepidlo. V rámci balíčku dostanete plátno s nanesenou samolepicí vrstvou. Na tu se pak drobné diamanty lepí. Plátno s motivem a lepicí vrstvou je potaženo fólií, aby nedošlo k znečištění povrchu, ani tato vrstva nezaschla a nepřestala lepit. Při nanášení diamantů se postupně odkrývá ochranná folie jenom z té plochy, na kterou se aktuálně lepí diamanty. Ty se pak fólií zakryjí a překrytí se využije ještě k dokonalejšímu zatlačení nalepených diamantů na podklad.

Co ještě k diamantovému malování dostanete? Samozřejmě pero na aplikování diamantů na obraz. Aby nanášený diamant dobře na peru držel, namočíte jej nejdříve do vosku. I ten je součástí balíčku. Vosk udrží diamant na peru, ale nemá tak silnou přilnavost jako lepidlo na plátně. Takže se diamant snadno k podkladu přilepí. Aby se vám s diamanty dobře pracovalo, dostanete i praktickou aplikační misku.

Předtištěný motiv na plátně označuje každou mikroplošku znakem odpovídajícím barvě konkrétní skupiny diamantů. Doporučuje se na malou odkrytou část nanášet nejdříve diamanty jedné barvy, pak postupně další a další. Není dobré pracovat najednou s více barvami.

Říkáte si, že nejste příliš pečliví, a tak diamantové malování Diamondi pro vás nejspíš nebude? Oproti jiným produktům má Diamondi kulatý tvar diamantů, a to je obrovská výhoda. Jednodušeji se ztratí nepřesnosti při pokládání jednotlivých prvků na podklad. Pozor tam, kde u konkurence narazíte na čtvercové diamanty. U těch je vidět každou, i nepatrnou nerovnost při pokládce na plátno.

A když už mluvíme o plátně, to Diamondi nabízí v bezkonkurenční kvalitě. Nestane se vám tak, že by se vám začal obrázek vlnit. Diamanty na něm též perfektně drží. Takovéto dílo bude vypadat skutečně profesionálně.

Pro koho se diamantové malování hodí?

Je to skutečně nádherná technika, kterou oceníte jako laik, ale i jako někdo, kdo tvoří občas či dokonce pravidelně. Výsledná dílka jsou nádherná. Udělat si diamantovou mikromozaiku na větším plátně třeba z fotografie svých dětí, domácích mazlíčků, nebo ze své svatební fotografie, je úžasné. Můžete ale do diamantové mozaiky proměňovat i své fotografie krajinek, architektury, nebo naopak svá kreslená a malovaná díla. Možností je hodně a vždy vznikne váš vlastní krásný obraz, na který budete pyšnými.

Diamondi myslí na každého. Motivy Diamondi zajmou ženy i muže, starší i mladší generaci. Koupíte i diamantové malování pro děti. Ty milují různá zvířátka, ale samozřejmě především své pohádkové a filmové hrdiny.

Jde o velice precizní práci vyžadující soustředění. Proto má tato kreativní technika schopnost odbourávat stres, pomáhá k soustředění a též trénuje naši jemnou motoriku i koordinaci ruka oko. S věkem o tyto schopnosti nabyté v dětství přicházíme. Málo též píšeme a obvykle již pouze klepeme do klávesnice počítače. Vždy se hodí potrénovat si špetkový úchop.

Techniku ocení lidé po úrazech, po mozkové mrtvici a dalších onemocněních. Umí navracet řadu fyzických i psychických schopností. Věnovat balíček pro diamantování lidem v seniorském věku znamená věnovat jim zdraví a čilejší stáří.

Diamantové malování nastartuje vaši kreativitu

Abychom začali kreativně tvořit, potřebujeme určitý impulz. Mnozí lidé strávili léta v ZUŠ na výtvarném oboru, pak léta nesáhli na štětec ani na hlínu. Chybí jim motivace i první impulz, aby se k tvorbě vrátili. Tím správným motivátorem může být právě krásný obraz, který si vytvoříme technikou diamantového malování.

Možná rádi fotíte. Některé fotografie jsou skutečně úžasné, ať již svým provedením, nebo obsahem. Udělejte si z nich diamantový obraz. Nechte si připravit předlohu pro diamantové malování podle své fotografie. Dostanete předpřipravené plátno s mapou pro správnou volbu barvy diamantů a samozřejmě i samotné diamanty v potřebných barvách. K tomu též veškeré pomůcky, které k nanášení diamantů na plátno potřebujete.

TIP: Jak začít tvořit obrazy? Podívejte se na návod na diamantové malování.

Diamanty z Diamondi jsou ideálním vánočním dárkem

Letos si určitě odpustíme nesmyslné dárky do počtu. Ideální volbou jsou právě kreativní dárky. Zatímco loňským a předloňským Vánocům dominovaly sety pro malování podle čísel, letošním hitem je diamantové malování. Věnovat jej lze jako již hotový obraz. Kupte si diamantové malování s rámem a včas se pusťte do tvoření.

Druhou možností je věnovat set, který si dotyčný na umění promění sám. Na výběr je obrovské množství motivů. Hitem jsou zvířata, květinová zátiší i obrazy slavných malířů. S předtištěným plátnem věnujete rovněž kompletní sadu diamantů pro tvoření a k tomu i veškeré pomůcky. Jakmile obdarovaný rozbalí pod vánočním stromkem svůj dárek, může začít tvořit. Věnujete navíc kvalitní produkt na plátně, které se nevlní, s nádhernými barvami diamantů a extra kvalitními pomůckami pro jejich aplikaci na plátno. Obraz lze věnovat vypnutý na rám i bez vypnutí.

Udělejte větší nákup a ušetřete na vánočních dárcích

Líbí se vám nápad na diamantové malování jako vánoční dárek? Obdarujte jím více členů rodiny. Nebude to stejný dárek. Každému vyberte jiný motiv. Díky většímu nákupu si na Diamondi.cz uplatníte objemovou slevu a dárky tak nakoupíte ještě levněji.

Související příspěvky

Příjemné ubytování, ve kterém zapomenete na starosti všedních dní

majda

Jízda na kole za každého počasí

majda

Antistresové omalovánky pro dospělé

majda