4.4 C
Prague
8.5.2021
MaxiMagazín

Zahradní stavby aneb u koho si objednat výstavbu pergoly nebo kuchyně

Rekreační zahradní stavby jsou v posledních letech obrovským trendem. Rozhlédnete-li se po typické české vesnici, pak se u většiny domů nachází minimálně pergola – a v lepších případech i zahradní domek. Chtěli byste si také užívat benefitů zahradního domku? Do realizace zahradní stavby se můžete pustit i svépomocí, ovšem daleko lepší je oslovit renomovanou společnost. Ta zajistí veškeré projektování, dodávku materiálu a zrealizuje stavbu přesně podle vašich představ.

Trápí vás na posezení slunce?

Mezi zahradní stavby se typicky řadí domky, pergoly nebo zahradní kuchyně. Projektanti se ovšem nebrání ani originálním návrhům, které většinou vznikají z bláznivého nápadu. Na tom však není vůbec nic špatného. Jednou z těchto staveb je pergola se slunolamy, jež vznikla s jasným úkolem. Máte-li venkovní posezení a trápí vás nadbytek slunečních paprsků, budete přemýšlet nad jejich odstíněním. Jenomže pořízení obyčejné markýzy není zrovna ideálním řešením. Daleko elegantnější je opatřit pergolu slunolamy, což jsou posuvné konstrukce opatřené příčnými latěmi.

Chcete grilovat venku a zároveň pod střechou?

Možná si budete říkat, že tato kombinace zní bláznivě, ale dnes už je možná jejich realizace prostřednictvím zahradní kuchyně. Nemusí se jednat o žádnou složitou stavbu. Většinou se jedná o pevný dřevěný přístřešek, pod nímž se nachází kamenný krb. Ten je možné využívat nejenom jako kulisu při rodinných posezeních, ale také jako spodní gril. Samozřejmostí je i pohodlné venkovní posezení.

Jak zahradní stavbu projektovat?

Pokud vás zaujala představa zahradního domku, pergoly nebo kuchyně, není nic jednoduššího než se obrátit na renomovanou společnost s dlouholetými zkušenostmi. Vůbec nevadí, že nemáte připraven detailní návrh stavby. Projektanti jsou dostatečně kreativní, aby vystihli vámi myšlený záměr, a přitom vyprojektovali pevnou konstrukci, která odolá i přírodním vlivům. Nemusíte se obávat ani experimentů, protože prakticky neexistuje dřevěná stavba, která by nešla postavit.

Stavební firma si zakládá na individuálním přístupu ke každému klientovi. Samozřejmostí jsou prvotřídní materiály a moderní technologické postupy.

Související příspěvky

Pořízení stropního ventilátoru do koupelny

redakce

Jediná firma, která opravdu zabodovala při mytí oken v Brně

Veronika

Pusťte se do realizace bazénu klidně i na podzim

redakce