Krtek na zahradě – jak na něj?

 

V pečlivě zapěstovaných anglických trávnících představují nevzhledné krtince nepříjemný estetický problém. Jejich odstranění nepomáhá, krtek totiž rychle přispěchá, aby obnovil přístup vzduchu do své chodby a místo jedné hromádky budou následujícího rána dvě.

 

Návnada, které neodolá

Mezi prostředky na boj se škůdci určené pro krtky je rozhodně nejoblíbenější gel. Atraktivní vůně, ušitá hlodavcům na míru, doslova láká k sežrání. Navíc ulpívá na srsti a packách, a jakmile se krtek olíže, aby se očistil, vždy ho sežere. A k eliminaci nepříjemného zahradního návštěvníka stačí i velmi malé množství. Například zakoupíte-li  STOP PEST, PROFI TOTAL GEL NOR KRTEK, zlikviduje jednoho hlodavce už třemi gramy extra účinného gelu.

 

Pojistěte si úspěch díky odchytové pasti

Gel proti krtkům je samozřejmě možné aplikovat přímo do chodbičky, velmi rychle tu však ztrácí své žádané vlastnosti. Lákavá vůně se vytrácí, tekutina se postupně vsakuje do půdy. Odchytové pasti s gelem jsou o poznání účinnější. Stačí opatrně odkopat půdu krtince, vložit past, aplikovat gel a počkat si na výsledek. Krtci uhynou už po jednom dni od sežrání gelu!

 

Dobré rady při aplikaci:

  • Hlídejte si, aby měl gel pokojovou teplotu (20-25 °C), jinak bude jeho aplikace obtížnější.
  • Při odkopávání půdy buďte pečliví. Při zasypávání pasti se nesmí její horní část dostat blízko k pasti, hrozí kontaminace půdy povrchovými pachy (např. močí psů a koček).
  • Vždy používejte rukavice, aby nebyla zvířata varována vaším pachem.

Pokud jste všechno provedli správně, nové hromádky hlíny se vám už na záhonku ani na trávníku neobjeví. Ovšem pokud si krtci vyhrabou novou hromádku vedle té původní „vylepšené“ odchytovou pastí, někde jste při aplikaci udělali chybu a musíte vše zopakovat. Krtci jsou na pachy bohužel velmi citliví. Více zajímavých tipů pro hubení škůdců naleznete v e-shopu Stoppest.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download