8.8 C
Prague
19.4.2021
MaxiMagazín

Základem pohodlí je vhodné prádlo

Zatímco ženy se tolik nebojí s různými střihy prádla experimentovat a hledat ten nejlepší, muži jsou spíše konzervativní a zůstávají u jednoho oblíbeného. To ale pro ně může znamenat méně pohodlí.

 

Tři základní střihy

Prádlo, které nám nesedí, velikostí, střihem či materiálem, na sobě rozhodně nechceme mít dlouho. Najít však střih, který nám opravdu sedí, nikde neškrtí a neomezuje nás v pohybu může být složité. U pánského spodního prádla je výběr přeci jen jednodušší, základní střihy jsou tři a každý se hodí pro jinou aktivitu a jiné vrchní oblečení. Pro klidné dny a domácí pohodu se hodí volné trenýrky se širokými nohavičkami, které však poskytují menší oporu pro choulostivé partie. To by mohlo být při sportovních aktivitách nepříjemné, proto se na sport hodí spíše boxerky. Ty mají také nohavičku, ale střih je upnutý a anatomicky tvarovaný klín poskytuje dostatečnou oporu i při pohybu. I slipy se hodí pro sport, nemají nohavičku a kopírují postavu. Nejen kvůli opoře a volnosti pohybu si je oblíbili profesionální sportovci.

 

Co na prádlo?

Kromě aktivity bychom měli při výběru prádla zohlednit i to, co si chceme vzít na sebe. Volné trenýrky mají široké nohavičky a jsou tak vhodné pro volnější oblečení, jako jsou bermudy nebo outdoorové kalhoty. Pokud bychom je oblékli pod upnuté džíny, nejen že by se jejich okraj pod nimi rýsoval a kazil celý dojem, ale také by shrnutá látka mohla podráždit nebo otlačit kůži. Pod upnuté kalhoty volíme raději slipy nebo boxerky, které jsou téměř neviditelné a nijak neruší výsledný dojem. Jen je vhodné hlídat barvu oblečení a zvolit k němu vhodnou barvu prádla, aby neprosvítalo.

Vhodný střih prádla má velký vliv na pohodlí při nošení. Pokud jsme si vybrali správně, o prádle skoro nevíme a bez problémů v něm zvládneme vydržet celý den a vyřešit všechny povinnosti, které nás čekají.

Související příspěvky

Microblading obočí v Praze? Tipy jak vybrat správné studio

redakce

Rouška a líčení aneb oči v hlavní roli

redakce

Spodní prádlo je základ šatníku

majda