12.6 C
Prague
17.9.2021
MaxiMagazín

Důvody, proč se nestydět nosit brýle

Zhoršil se vám zrak a potřebujete nové brýle? Neváhejte a jejich výběr a koupi neodkládejte. Pokud se stydíte nosit brýle, tak se podívejte na důvody, které velmi rychle změní váš názor. Brýle jsou totiž skvělým praktickým, ale i módním doplňkem.

 

Může se vám uzdravit zrak

Celý život jste viděli skvěle a najednou se vám zhoršil zrak? Někdy za to může únava očí, která je způsobená častou prací na počítači nebo čtení při nesprávném světle. Lékař vám změří zrak a zjistí, zda a jaké potřebujete brýle. Budete se divit, ale i když budete potřebovat dioptrické brýle pro zlepšení svého vidění na dálku nebo na blízko, tak se vám může uzdravit zrak. Ptáte se jak? Odpověď je jednoduchá. Pravidelným nošením brýlí si totiž vaše oči odpočinou a mohou se také uzdravit. Je možné, že po nějaké době se vám počet dioptrií sníží nebo opět budete moct brýle odložit.

 

Přestane vás bolet hlava

Pokud však nevidíte dobře na blízko nebo na dálku a snažíte se neustále zaostřovat, tak nejenže namáháte své oči, ale celý svůj organismus. Nesprávné fungování těla se pak může projevit bolestí hlavy. A pokud je tato bolest spojená s očima, tak může být opravdu velmi nepříjemná, připomínající migrénu. V některých případech, pokud stále nemáte čas, pořídit si potřebné dioptrické brýle, tak můžete cítit tlak za očima, oči budete mít rudé a podrážděné a bude pro vás velmi obtížné číst nebo pracovat na počítači.

 

Práce u počítače

Právě zmíněná práce na počítači vám může zhoršovat zrak, ale i v tomto případě vám pomůže koupě nových dámských nebo pánských brýlí. Zajímejte se o možnost mít brýle s filtrem proti počítačovému záření, mnohdy nazývanému jako modré světlo. Již po prvním nošení si všimnete rozdílu a práce už pro vás nebude trestem. Vydržíte mnohem déle u počítače, ale i u knihy, a to bez otravné bolestí očí a hlavy.

 

Módní doplněk

Dámské brýle jsou také skvělým módním doplňkem. Je na vás, jaký zvolíte tvar brýlí a jakou si vyberte barvu obrouček. Můžete si vybrat například praktickou černou nebo bílou, ale bát se nemusíte ani křiklavé červené, zelené nebo modré. S barevnými brýlemi budete nezapomenutelní. Dioptrické brýle tak nejsou ničím, za co byste se museli stydět. Při správném výběru dokážou pozvednout váš styl oblékání a vy si to už bez nich nebudete umět představit.

 

Chytrá horákyně

Někteří lidé dokonce tvrdí, že si lidí s brýlemi víc váží a přijdou jim mnohem chytřejší. Vše to může mít počátek v evoluci a v tom, že dřív si dioptrické brýle mohli dovolit jen bohatší lidé. Zároveň jsou často k vidění i v historii u vědců, vynálezců a velmi chytrých osob.

 

Kus sex-appealu navíc

Zajímavým poznatkem je také to, že dámské i pánské brýle mohou být i sexy. Své o tom ví muži, kteří přiznají své erotické fantazie o přísné učitelce v drdolu a brýlích nebo chtějí se svou ženou zažít předehru, kdy se ona převlékne za zlobivou školačku. V obou případech hrají hlavní roli brýle.

Související příspěvky

Buďte i v zimě ženská a elegantní

redakce

Aktuality ve světě pánské módy

redakce

Nejčastější přešlapy při úpravě obočí: Neděláte je také?

redakce