13.1 C
Prague
26.4.2024
MaxiMagazín

Chronické kožní potíže jsou odrazem psychických problémů a celkové nerovnováhy

Zdravá a hezká kůže patří mezi hlavní atributy krásy u mužů i žen. Zvláště ženy dokáže problematická pleť, lišeje, ekzémy, akné či atopický ekzém pěkně potrápit i na duši, zvláště pokud se potíže střídavě zhoršují a jejich průběh je nevyzpytatelný. Spolehlivě se totiž dokáží přihlásit zrovna v tu nejnevhodnější chvíli. Klasická medicína zná jen prostředky na utlumení akutních projevů, nikoli vyřešení příčiny. Ta se obvykle skrývá v intoxikaci organismu nebo jeho příslušných částí.
Kůže je největším orgánem lidského těla, její plocha zaujímá u dospělého člověka něco mezi 1,5 až 1,7 m2. Plní hned několik důležitých funkcí – zajišťuje styk člověka s bezprostředním okolím, má termoregulační schopnosti, zastává funkci imunologickou a v neposlední řadě i smyslovou – cit pro tlak, bolest, chlad. Nesmíme pominout ani funkci estetickou, kterou o něco citlivěji prožívají ženy. Není to však jen jakýsi plášť přes naše tělo, má mnohem důležitější vypovídající hodnotu. Můžeme ji vnímat jako mapu organismu a podle různých potíží na různých místech sledovat zdraví a funkčnost důležitých životních orgánů.
„Na kůži se odráží aktuální stav našeho organismu. Kromě stavu a fungování jednotlivých vnitřních orgánů se na ní projevuje také naše emoční naladění. Jinými slovy, kůže nám dává najevo, co bychom mohli a měli pro naše tělesné i duševní zdraví udělat. Je to cenná zpětná vazba,“ vysvětluje Ing. Vladimír Jelínek, lektor řízené vnitřní detoxikace pomocí přírodních preparátů Joalis. „Kožní problémy bývají také častou reakcí a zároveň projevem psychických problémů. Vlivem stresu, obav a úzkostných pocitů může nejen dojít ke zhoršení chronického kožního onemocnění, ale také se může objevit kožné onemocnění nové, jako je třeba ekzém nebo kopřivka,“ doplňuje Jelínek.

 

Vleklé kožní potíže – civilizační choroba?

Moderní způsob života v civilizovaném světě je hektický. Naše životy připomínají zběsile roztočený kolotoč pracovních a rodinných povinností, z kterého není úniku. Žijeme pod neustálým tlakem, čelíme přehnaným očekáváním, z nichž většinu si na sebe klademe sami. Jsme zvyklí potlačovat naše přirozené pocity i potřeby. Díky tomu se pak necítíme doslova ve své kůži. Kůže je podle tradiční čínské medicíny jeden z nejpodstatnějších orgánů vyjadřujících rovnováhu mezi duší a tělem, neměli bychom proto projevy chronických potíží na kůži ignorovat. Metoda řízené vnitřní očisty zvaná C.I.C. (controlled inner cleansing) nahlíží na zdraví člověka jako na spojení zdravé psychiky a emocionality a zdravého fyzického těla. Jedno bez druhého nemůže existovat, jde o spojité nádoby. Příčinu vleklých potíží, které mají tendence s různou intenzitou se vracet, vidí tato metoda v zatížení organismu různými druhy toxinů.
„Konkrétní typ toxické zátěže je možné určit na základě vyšetření přístrojem Salvia, který byl zkonstruován podle vynálezu německého lékaře, dr. Reinholda Volla. Salvia je modifikací původního EAV přístroje pro elektroakupukturní diagnostiku, sestrojeného právě Vollem. Na základě vyšetření přístrojem jsou doporučeny vhodné doplňky stravy Joalis, případně další doporučení týkající se celkové životosprávy. Tyto preparáty pak pomáhají organismu zbavit se příslušných toxických zátěží, a tím i zdravotních problémů,“ přibližuje samotnou metodu řízené očisty Ing. Marika Kocurová, manažerka detoxikačních bylinných preparátů Joalis. Jde o bioinformační medicínu, jdoucí až k samotným kořenům zdravotních potíží, v souladu s principy celostní medicíny.

Související příspěvky

Co všechno dokáže masáž vyléčit

redakce

Alternativní, zdravá cesta ke krásnému úsměvu

Veronika

Nevydržíte u cvičení? Možná děláte některou z těchto chyb!

redakce