20.5 C
Prague
30.9.2023
MaxiMagazín

Přístřešek na auto prošel testem a je za všech okolností bezpečný

Parkování pod střechou bylo a nadále i zůstane velkou výhodou pro všechny majitele klasických garáží, ale jde to i jinak. Aktuálně se a trhu probouzejí k životu přístřešky na auto, které svou nenápadností, poskytovanými vlastnostmi a nízkou pořizovací cenou doslova dobývají trh. Nedalo nám to a zjišťovali jsme, co vše se dá dohledat o jejich bezpečnosti, přece jenom jsou ze všech stran odkryté a vozidlo je vystavováno všem změnám klimatických podmínek.

Přístřešky na auto mohou mít některé ze svých stran kryté, nejčastěji se však setkáváme s volně stojícími a přece jen dokážou poskytnou nadstandardní ochranu před všemi úskalími. Naopak svou otevřeností jsou z pohledu prodloužení životnosti na mnohem lepší úrovni, než je tomu u klasické zděné garáže, kde se vozidlo podrobuje výrazným teplotním skokům.

 

Stavebnicový přístřešek pro auto

Mezi nejlevnější variantu na trhu bezesporu patří stavebnicové přístřešky na auto, které vám výrobce doručí přímo na místo určení a pak záleží pouze na vás, jestli se vrhnete do výstavby svépomocí nebo si necháte tento přístřešek postavit od zručných řemeslníků. Každopádně první varianta vám zajistí celkem zajímavou úsporu.

Přístřešek lze pořídit hliníkový, dřevěný nebo ocelový. Dřevěný přístřešek na auto připomíná například pergolu. Nejčastěji je toto parkovací místo otevřeno ze všech stran, ve výjimečných případech se lze domluvit na zakrytí jedné nebo dvou bočních stěn. Zákryt lze vytvořit i vhodným umístěním k živému plotu.

 

Střecha přístřešku

Přístřešky na auto chrání motorové vozidlo především svou střechou. Zde je nutné zajistit optimální sklon a odtok vody. Buď je odtok zaručen vhodným umístěním, nebo je třeba střechu doplnit o okapové žlaby. V poslední letech se jako střešní krytina objevuje polykarbonát. Mnohonásobně odolnější než plexisklo, lépe chrání před UV zářením a je doslova bezúdržbový. Mimo to má moderní vzhled a dá se z něj vytvořit jakýkoliv tvar.

Související příspěvky

Užijte si jízdu s novými autopotahy od Vopi

redakce

Čím vás překvapí pneumatiky Firestone a Fulda, kromě velmi nízké ceny?

redakce

Nabídněte klientům kvalitní mytí v samoobslužné automyčce

redakce