-0.1 C
Prague
30.11.2020

3 rady pro výběr nábytku do dětského pokoje

Zařizování dětského pokoje a výběr toho správného nábytku je speciální v mnoha ohledech. Platí zde klasická pravidla pro úspěšný nákup vybavení, které bude dobře sloužit, ale zároveň se přidávají další požadavky spojené s tím, že jde o nábytek právě pro děti. V článku najdete 3 rady, které vám pomohou vybrat co možná nejlépe.

 

Správné rozměry a dostatek úložného prostoru

Jak poznáte dobře vybraný nábytek? V pokoji vypadá, jako že tam patří odjakživa, a dovnitř se vejde všechno, co potřebujete. Tohle platí pro klasický i dětský nábytek bez výjimek. Správné rozměry jsou zkrátka základ, bez kterého se při výběru příliš nehnete. Nemusíte mít nutně daná čísla, ale spíše jakési rozpětí, kam se chcete vejít, aby to v pokoji vypadalo tak, jak si představujete.

 

Hravé barvy

Každý dětský pokoj by měl působit přívětivou a hravou atmosférou. Díky tomu se zde bude dítě cítit dobře. Pestré a veselé barvy navíc probouzí kreativitu. Vezměte to v úvahu i při zařizování pokojíčku pro dítě. Nábytek zkombinujte s dalšími prvky, jako jsou koberce, závěsy, barva na stěnách a podobné.

Jiná situace samozřejmě nastává, když chcete zvolit nábytek pro starší dítě, které si již přeje přiblížit se dospělým i ve stylu vybavení vlastního pokoje. Nebojte se proto přizvat dítě k výběru vhodných kousků, protože díky nákupu na e-shopu to jde skutečně jednoduše a snad i rychleji.

 

Bezpečnost na prvním místě

Když vybíráte nábytek do dětského pokoje, sledujte také jeho bezpečnost. Nákupem na kvalitním internetovém obchodě však tento problém v zásadě odpadá, protože v kategorii určené pro děti jsou pouze vhodné a dostatečně bezpečné kousky. Aby však byla zachována správná funkčnost výrobku, musíte dodržet návod na složení a používání. Nezapomínejte také na pravidelnou údržbu a čištění.

Související příspěvky

Bydlení, které pozvedne kvalitu vašeho života

redakce

Máte v plánu zateplení domu, ale hledáte opravdu efektivní technologii?

majda

Dodávky mají široké spektrum využití

majda