8.8 C
Prague
19.4.2021
MaxiMagazín

3 tipy na vybavení pro lov dravců

Sezóna dravců vrcholí, ale určitě ještě využijete některé praktické tipy, které vám pomohou s nákupem toho správného vybavení. Díky dobrému výběru totiž zvýšíte šanci na krásný úlovek a zároveň si zpříjemníte celý prožitek ze samotného rybolovu.

 

Lehký a pružný prut

U lovu dravců velmi záleží hlavně na prutu. Ten musí být samozřejmě pevný, aby bylo možné bez problémů zdolat i větší úlovky. Pořádné pruty na dravce však splňují i další požadavky. Jednou z klíčových vlastností je nízká hmotnost a pružnost pro pohodlné ovládání. Není se čemu divit, protože vláčení je aktivní způsob lovu a vyžaduje o něco více energie v porovnání například s chytáním kaprů.

 

Kvalitní naviják

Samotný prut pro lov dravců zdaleka nestačí. Potřebujete ještě kvalitní naviják. Zde se orientujte hlavně podle toho, aby se vám dobře ovládal. O úspěchu často rozhodují drobné detaily a navijáky na dravce s jemným ovládáním a vysokou přesností jsou vhodné pro začínající i pokročilé rybáře. Opět by nemělo jít o příliš těžkou konstrukci. Při výběru přemýšlejte také nad tím, jestli budete používat vlasec či pletenou šňůru.

 

Pořádná nástraha

Vrcholným prvkem pro lov dravců je správně zvolená nástraha. V každé vodě funguje něco jiného, takže se hodí mít pestrou zásobu a střídat podle potřeby. Určitě si tak pořiďte klasickou a rotační třpytku, gumové nástrahy či třeba nejrůznější imitace zvířat pro přilákání štiky. Od daného druhu vyberte klidně i více barevných kombinací, protože nevíte, jaký vkus bude mít dravec, kterého se chystáte chytnout. Pro udržování pořádku v nástrahách si pořiďte praktický kufříček nebo pořadač.

K tomu všemu nezapomeňte přidat kvalitní oblečení přizpůsobené počasí venku. Teplá zimní bunda, zateplené holínky a nepromokavá pláštěnka patří také mezi základní výbavy pro jakýkoliv druh rybolovu.

Související příspěvky

Jak potěšit partnera – tipy na erotické dárky

majda

Buďte kreativní s lepící pistolkou

redakce

Klasika, která pohladí? Takhle pořádně kouše!

redakce