-0.1 C
Prague
30.11.2020

3 tipy na vybavení pro lov dravců

Sezóna dravců vrcholí, ale určitě ještě využijete některé praktické tipy, které vám pomohou s nákupem toho správného vybavení. Díky dobrému výběru totiž zvýšíte šanci na krásný úlovek a zároveň si zpříjemníte celý prožitek ze samotného rybolovu.

 

Lehký a pružný prut

U lovu dravců velmi záleží hlavně na prutu. Ten musí být samozřejmě pevný, aby bylo možné bez problémů zdolat i větší úlovky. Pořádné pruty na dravce však splňují i další požadavky. Jednou z klíčových vlastností je nízká hmotnost a pružnost pro pohodlné ovládání. Není se čemu divit, protože vláčení je aktivní způsob lovu a vyžaduje o něco více energie v porovnání například s chytáním kaprů.

 

Kvalitní naviják

Samotný prut pro lov dravců zdaleka nestačí. Potřebujete ještě kvalitní naviják. Zde se orientujte hlavně podle toho, aby se vám dobře ovládal. O úspěchu často rozhodují drobné detaily a navijáky na dravce s jemným ovládáním a vysokou přesností jsou vhodné pro začínající i pokročilé rybáře. Opět by nemělo jít o příliš těžkou konstrukci. Při výběru přemýšlejte také nad tím, jestli budete používat vlasec či pletenou šňůru.

 

Pořádná nástraha

Vrcholným prvkem pro lov dravců je správně zvolená nástraha. V každé vodě funguje něco jiného, takže se hodí mít pestrou zásobu a střídat podle potřeby. Určitě si tak pořiďte klasickou a rotační třpytku, gumové nástrahy či třeba nejrůznější imitace zvířat pro přilákání štiky. Od daného druhu vyberte klidně i více barevných kombinací, protože nevíte, jaký vkus bude mít dravec, kterého se chystáte chytnout. Pro udržování pořádku v nástrahách si pořiďte praktický kufříček nebo pořadač.

K tomu všemu nezapomeňte přidat kvalitní oblečení přizpůsobené počasí venku. Teplá zimní bunda, zateplené holínky a nepromokavá pláštěnka patří také mezi základní výbavy pro jakýkoliv druh rybolovu.

Související příspěvky

Servisní mytí oken od kvalitní firmy „Práce ve výškách, čištění fasád Ostrava“

redakce

Jaké zvířátko pořídit pro děti

redakce

Muzeum umění

Veronika