4.4 C
Prague
8.5.2021
MaxiMagazín

4 důvody, proč mít u domu terasu

Terasa je místem, které dokáže zvětšit vaše bydlení až o jednu místnost. Můžete ji využít jako venkovní kuchyň, místo k posezení s přáteli nebo místo pro relaxaci s rodinou. Pokud se stále nemůžete rozhodnout, zda postavit terasu i u svého domu, inspirujte se důvody, které vás přesvědčí, že terasa se vždy vyplatí.

1) Posezení s přáteli

Přemýšleli jste u plánování svého domu, kde budete trávit nejvíc času s rodinou a přáteli? Může to být obývací pokoj spojený s kuchyní, ale také společenská místnost, kde nechybí bar a stolní hry. Skvělým prostorem pro hosty je však také terasa. Pokud terasu navíc zastřešíte, případně pořídíte alespoň boční markýzy k zastínění, získáte nový prostor, kde můžete trávit čas po většinu roku.

2) Venkovní kuchyň

Pokud patříte mezi milovníky grilovaných pokrmů, terasa je také ideálním místem pro stavbu venkovní kuchyně. Na terasu umístíte přenosný gril, ale také zde můžete postavit vlastní krb, dokonce i s pecí na domácí pizzu nebo pečivo. Do venkovní kuchyně rozhodně patří i prostorný stůl a pohodlné posezení. Pro útulnost pořiďte také polštářky, přehozy a dostatek dek, abyste u grilu mohli sedět i ve večerních hodinách.

3) Místo na cvičení

Zajímavým nápadem, k čemu využít terasu u domu, je také prostor pro cvičení. Na terasu pohodlně umístíte deku, cvičební podložku nebo obyčejnou karimatku. Užijete si zde letní ráno, například s jógou nebo třeba večerní posilování s pilates nebo jiným druhem cvičení. Na terase můžete cvičit s dětmi, s kamarádkami nebo se zde alespoň denně protáhnout. Nebojte se zavěsit také houpačku, případně vyzkoušet závěsný systém TRX.

4) V souladu s přírodou

Velkou výhodou terasy je propojení domu se zahradou. Pokud jste doposud žili v bytě, kde byl alespoň balkón, určitě víte, jak je příjemné jít se po probuzení protáhnout mimo byt nebo si zde dát třeba kávu, případně oběd. Rozhodně si na terasu pořiďte kazetové markýzy proti dešti a vychutnejte si své místo „v přírodě“ za každého počasí. Pokud chcete terasu celou prosklenou a vytvořit z ní spíš zimní zahradu, kde můžete trávit opravdu celý rok, pořiďte si markýzy pro zimní zahrady a vytvořte si zde další obyvatelnou místnost.

Související příspěvky

Potěší designem, překvapí silou

redakce

Čeká nás opět suché léto. Jak se na něj správně připravit?

majda

Mytí oken a čištění látkových i plastových markýz v Brně

Veronika