-0.1 C
Prague
30.11.2020

Větrejte zdravě a ekonomicky! Investujte do výkonné rekuperační jednotky!

Pravidelné větrání je v současné době často skloňovaným pojmem. A jedním ze způsobů, jak se bránit i koronaviru. Víte ale, jak správně větrat? Tedy tak, abyste zároveň nepřicházeli o draze zaplacenou energii? My ano!

Máme před sebou chladné zimní měsíce, kdy většinu času trávíme v přetopených místnostech a minimum venku. Vzduch v místnosti se v závislosti na množství osob, jež se v ní nachází, rychle tzv. „vydýchá“. V ten okamžik je třeba vyvětrat, tedy obměnit vzduch v místnosti za čerstvý vzduch z venku. To však není jen tak. Jinak například větráme v létě, kdy mnohdy můžeme mít okna otevřená po celý den, a jinak v zimě, kdybychom se celodenním větráním připravil o draze zaplacené teplo. Co tedy s tím?

 

Umíte správně větrat?

V případě zimního větrání si zapamatujte jedno jednoduché pravidlo: čím je venkovní teplota nižší, tím kratší dobu je třeba větrat. Zatímco v létě můžeme větrat prakticky neomezeně, na jaře a na podzim je vhodné větrací dobu snížit na maximálně dvacet minut, v zimě se doba větrání pohybuje okolo šesti minut. Za třeskutých mrazů postačí i dvě minuty. Ale několikrát za den, zhruba čtyřikrát.

 

Místo větrání rekuperujte!

Počítejte však s tím, že i takovéto krátkodobé větrání vás připraví o teplo. A aby vám v interiéru nebyla zima, budete si muset přitopit, což samozřejmě nebude zadarmo. Co byste ale řekli tomu, kdy byste mohli větrat, aniž byste o toto teplo ochuzeni nebyli? A vyměněný vzduch se vám do místnosti vracel ohřátý? To totiž dokáže rekuperace do bytu!

 

Zbavte se kondenzace, vlhkosti, prachu i bakterií

Pojmem rekuperace vzduchu rozumíme zpětné získávání tepla. Ve srovnání s konvenčními typy ohřevů cenově velmi výhodné. Moderní rekuperační jednotky vzduch v místnosti vymění a ohřejí zároveň. A k tomu je zbaví kondenzace, vlhkosti, prachu, bakterií, pylu, a dokonce i škodlivého radonu. Zkrátka v interiéru navodí v mnoha ohledech zdravé prostředí. A rekuperace Aldes vám navíc sníží i náklady na vytápění. Větrat už zkrátka budete jenom ekonomicky. Volba je jasná, nemyslíte?

Související příspěvky

Bydlení v podkroví, nejlevnější cesta vede přes IP Polnou

majda

Utíká vám teplo z domu? Máme řešení

redakce

Zateplení stropu proč je to nejvýhodnější způsob úspor?

majda