1.1 C
Prague
24.1.2021

4 důvody, proč v létě odšťavňovat!

V létě má sezonu mnoho druhů ovoce a zeleniny. Je to tedy skvělý čas, kdy můžete začít odšťavňovat, a získat tak lahodné džusy, které si sestavíte přesně podle vašich chutí! Už se vám sbíhají sliny na dokonalý čerstvý džus, který si připravíte k snídani nebo ke svačině? Pojďte si přečíst hned čtyři důvody, proč je v létě odšťavňování skvělé!

 

1. Čerstvost

To, že si můžete v létě ovoce utrhnout na zahradě, je k nezaplacení. Máte rádi jablka, hrušky, švestky, maliny, rybíz nebo ostružiny? To vše může obsahovat váš ranní džus plný vitaminů. Díky domácím odšťavněným džusům získáte čerstvý lahodný nápoj pokaždé, kdy na něj dostanete chuť.

 

2. Džus plný vitaminů a enzymů

Víte, že je ve většině kupovaných džusů pouze malé procento ovoce, které již postrádá téměř všechny vitaminy a enzymy, které nám pomáhají k lepšímu trávení? Zkuste si příště vyrobit váš oblíbený džus doma. Získáte tak koktejl toho nejlepšího z ovoce a navíc velkou porci vitaminů a enzymů, prospěšných pro naše tělo.

 

3. Zvýšená konzumace ovoce a zeleniny

Díky tomu, že se pro odšťavňování spotřebujete velké množství zeleniny a ovoce, zvýšíte také jeho příjem. Pokud tedy nemáte běžně na ovoce chuť, ale čerstvé džusy vám chutnají, můžete díky odšťavňovači zkonzumovat více vitaminů, než byste konzumovali běžně. Je to tedy skvělá příležitost především pro děti, které nechtějí čerstvé ovoce jíst.

 

4. Cena a kvalita

Propadli jste džusům? Pak asi víte, jak se vám prodraží kupovat si několik litrů džusů týdně. Navíc vám kupované džusy nikdy nenabídnou takovou kvalitu jako ty, které si čerstvě odšťavníte v pohodlí domova. Pokud máte ovoce a zeleninu do odšťavněných džusů z vlastní zahrady či farářských trhů, vyjdou vás na mnohem méně peněz, než by vás stály kupované džusy.

Abyste si mohli vyrábět skvělé domácí ovoce a zeleninové džusy, stačí vám pouze pořídit si kvalitní odšťavňovač, se kterým začíná zábava s mixováním různých chutí džusů! Doporučit vám můžeme například šnekový odšťavňovač Orava, který má nízké otáčky, díky kterým vám může téměř z jakéhokoliv ovoce a zeleniny připravit lahodný čerstvý džus plný vitaminů a enzymů. Šnekový odšťavňovač Orava OS-149 má v balení dvě 900 ml nádoby na šťávu a odpad. Chod motoru je tichý a jeho čištění i obsluha je velmi snadná díky reverznímu motoru.

Také byste si rádi připravovali doma chutné džusy, které budou vyladěny dle vašich chuťových pohárků? Pak navštivte www.orava.cz a vyberte si ten pravý odšťavňovač pro vás!

Související příspěvky

Dlouholeté zkušenosti s obuví budou předány i vám

redakce

Mytí oken po zahradní oslavě! Výškové čištění fasád Ostrava

Veronika

Káva jako celosvětově oblíbený nápoj

majda