Jak připravit prvňáčka do školy?

 

Prázdniny propukly naplno. V době dovolených se snad nenajde nikdo, kdo by myslel na školu. Tedy, existuje pár výjimek a těmi jsou rodiče budoucích prvňáčků. Ti totiž chtějí svou ratolest na důležitý krok a novou etapu života pořádně připravit a pořídit mu vše, bez čeho se neobejde. Proto se do pořizování výbavy pouští co nejdříve, aby ušetřili nejen čas, ale především svoje nervy.

 

Šikovný seznam

Mnohé školy poskytují seznam všech pomůcek, které bude dítko během školního roku potřebovat. Rozhodně se proto vyplatí držet se ho a sehnat kompletní vybavení, které je na něm uvedené. Pokud takový seznam k dispozici nemáte, budete muset trochu improvizovat. Řídit se můžete univerzálními doporučeními, od věci určitě není pozjišťovat si informace od rodičů, jejichž dítko školu už navštěvuje, anebo se pozeptat přímo v konkrétní škole.

 

Bez aktovky ani ránu

K nejdůležitějším pomůckám patří samozřejmě školní batohy, které musí splňovat celou řadu kritérií. Měly by dobře sedět na zádech, aby podporovaly správné formování páteře. Volte takové, které disponují pevnými, vypolstrovanými zády. K důležitým faktorům patří také přehlednost, která umožní lepší orientaci uvnitř tašky a naučí dítě systému a pořádku. Hodit se budou také boční kapsy na pití a svačinku, které by v tašce mohly způsobit nemalou škodu. Kromě praktické stránky nezanedbejte ani stránku estetickou – školní batoh se musí líbit hlavně vašemu potomkovi. Právě jeho prostřednictvím si totiž buduje svůj vztah ke škole a rozhoduje o tom, jestli bude pozitivní nebo negativní. Nechte ho proto, ať si sám zvolí, jestli preferuje pestrobarevnou tašku nebo dá přednost školnímu batohu po prvňáčky s motivem oblíbené pohádkové postavičky.

 

Pomůcky, které nesmí chybět

V aktovce pak nesmí chybět penál a psací potřeby, jako jsou pastelky, tužky, pera, gumy, ořezávátka či pravítko. Ačkoli dnes není problém sehnat pouzdra plně vybavená, pořiďte raději prázdný penál a do něj dokupte kvalitní psací pomůcky zvlášť. Zainvestovat budete muset také do přezůvek, úboru na tělocvik či výtvarných potřeb. S pořízením ostatních věcí počkejte až na to, jaké instrukce dostanete první školní den. Všechno se dozvíte pěkně v pravý čas, tak se nestresujte drobnostmi!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download