-3.9 C
Prague
6.3.2021

4 oblíbené eurovíkendové destinace

Tzv. eurovíkendy se staly doslova trendem současnosti. Zamilovali si je všichni ti, kteří jsou pracovně vytížení, ale přesto se nechtějí vzdát alespoň krátké dovolené. Vyráží proto na prodlužený víkend načerpávat energii a poznávat krásy evropských metropolí. Které patří mezi ty nejoblíbenější?

 

Romantická Paříž

Tradičně největšímu zájmu se těší romantická a noblesní Paříž – město módy, kultury a jedinečných památek. Snad neexistuje nikdo, kdo by neznal dominantu Eiffelovy věže, proslulou čtvrť Montmartre či katedrálu Notre Dame. Během vašeho krátkého poznávacího zájezdu do Paříže nezapomeňte zavítat také do místních restaurací, kde můžete ochutnat vytříbené speciality tamní kuchyně.

 

Tepající Barcelona

Pulzující metropole, město slunce, pohody i divokých nocí. To je Barcelona, která je pro eurovíkend jako stvořená. Vydejte po stopách proslulého architekta Antonia Gaudího, který vtiskl městu nezaměnitelný ráz, zavítejte do chrámu SagadaFamilia, projděte se po promenádách kolem pláží nebo se pokochejte pohledem na krásné plachetnice. Hledáte-li místo, kde to žije ve dne v noci, pak jistě zavítejte na ulici La Rambla, kde se konají nejrůznější sportovní či kulturní akce.

 

Dynamický Londýn

Hlavní město Velké Británie rozhodně není třeba nijak představovat. Každý rok se do Londýna vydávají miliony turistů, kteří chtějí na vlastní oči vidět notoricky známé pamětihodnosti, jako Buckinghamský palác, Big Ben či Tower Bridge, užít si piknik v Hyde Parku nebo ochutnat pravé fish and chips. Ideální období pro poznávací zájezd představují právě současné letní měsíce, kdy se teploty drží okolo příjemných 25°C a prší méně než v jiných částech roku.

 

Exotická Dubaj

Pokud vás lákají exotičtější destinace s vůní Orientu a chystáte se zamířit za hranice Evropy, pak se vydejte do Dubaje. Toto město vás doslova ohromí nejrůznějšími kuriozitami – nejvyšší budova světa, největší obchodní centrum, nejluxusnější hotely, nejmodernější metro, jedinečné umělé ostrovy ve tvaru palem. Nikde jinde nenajdete tolik unikátů jako právě tady. Navštívit nezapomeňte proslulý Zlatý trh či nádhernou zpívající fontánu, která je – jak jinak – největší tančící fontánou na světě. Tak sbalte batoh a vydejte se poznat největší lákadla krásných metropolí na vlastní oči!

Související příspěvky

Čisté, elegantní a bezpečné – sklo pod kamna

majda

V tomhle autíčku se vaše děti skutečně vyřádí

redakce

Smoothie a džus jsou to samé. Nebo ne?

redakce