5 tipů, jak ušetřit na povinném ručení

 

Celá řada českých řidičů povinné ručení zbytečně přeplácí. Na vině jsou zastaralé smlouvy a špatně nastavené pojistky. Na povinném ručení lze ušetřit až tisíce korun ročně. Dosáhnout takové úspory je přitom jednoduché. Máme pro vás 5 tipů, jak na povinném ručením ušetřit.

 

1. Porovnejte nabídky

Trh nabízí širokou nabídku povinných ručení a zorientovat se v ní není vždy snadné. Využijte proto online srovnávače, které vám během několika minut pomohou vybrat povinné ručení na míru vašim potřebám. Stačí zadat potřebné údaje – minimálně bydliště a typ auta včetně parametrů.

 

2. Sjednejte si povinné ručení online

Povinné ručení si dnes přes internet můžete nejen vybrat, ale i sjednat. To s sebou nese celou řadu výhod. V klidu si přečtete pojistné podmínky, víte, co podepisujete a vidíte konečnou cenu. Při sjednání pojištění online navíc mnoho pojišťoven nabízí slevu, která se může vyšplhat až na 20 %.

 

3. Plaťte jednou ročně

Povinné ručení lze platit čtvrtletně i pololetně. Pokud však pojištění uhradíte na celý rok dopředu, většina pojišťoven vám za to nabídne finanční zvýhodnění v hodnotě několika procent.

 

4. Uzavřete více pojistek

Pojišťovny si své klienty hýčkají a čím více smluv si u jedné pojišťovny sjednáte, tím větší slevu získáte. Zvažujete nové pojištění domácnosti, odpovědnosti za škodu nebo havarijní pojištění? Uzavřete smlouvy na tyto produkty u jedné pojišťovny, která vás za věrnost odmění slevou.

 

5. Jezděte bez nehod

U povinného ručení platí, že kdo nebourá, ušetří. Všechny pojišťovny nabízejí za každý rok bez nehody nemalé bonusy, které se každoročně sčítají. A to už je více než dobrá motivace k rozvážnému řízení.

 

Cena povinného ručení není rozhodující

Cena by při výběru povinného ručení neměla být tím nejdůležitějším kritériem. Pozornost věnujte především výši krytí a pojistným podmínkám. Výhodné nabídky zahrnují například i úrazové pojištění řidiče, asistenční služby nebo pojištění osobních věcí v autě. Levné povinné ručení se vám tak ve finále může prodražit. Obzvláště tehdy, když částku škody nad limit musíte platit z vlastní kapsy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download