Automobilové vychytávky – znáte je?

 

Moderní technologie jdou stále dopředu a kolem nás se pomalu mění svět. Právě u aut je pokrok velmi znát, protože jejich vývoj jde dopředu velmi rychle a tak na jednom parkovišti zahlédneme vedle sebe nejmodernější novinku a starou klasiku

 

Energie bez drátů

Zatímco dříve byl v autě zapalovač jednoduše zapalovač a nikoho nenapadlo používat ho na něco jiného, dnes nám toto místo slouží spíše pro USB adaptér, abychom si mohli snadno dobít mobil, navigaci nebo dětem tablet na dlouhou cestu. Zastrčíme kabel a bez ohledu na to, zda jedeme nebo stojíme, dodáme svým mobilním přístrojům energii. Samozřejmě musíme dávat pozor na baterku auta, ale většinou to nebývá problém. Používání chytrých telefonů se přizpůsobují i auta díky zabudovaným handsfree, možnosti propojení mobilu s autem hned po jeho ukotvení do držáku pomocí Bluetooth technologie i uzpůsobené přihrádky pro odložení drátů a nabíječek. Nové technologie už ale fungují bez drátů a oblíbené indukční nabíječky jsou součástí nových aut. QI dobíjení funguje tak, že mobil nebo jiný přístroj podporující tuto technologii položíte do blízkosti doku a odtud je dobíjen. U aut bývá nejčastěji v loketní opěrce nebo středovém tunelu a pokud byste se báli, že tam svůj telefon zapomenete, je to zbytečné, chytrá auta vás upozorní hláškou na centrální obrazovce.

 

Klíče bez dotyku

Stejný pokrok probíhá také u zamykání a ochrany auta. Starší auta je nutné odemknout klasickým způsobem, tedy klíč od auta zastrčit do zámku a otočit. U novějších vozů je pak běžné dálkové ovládání centrálního zamykání, kdy si auto odemkneme jedním stisknutím ovladače. Moderní vozy už využívají keyless systém, tedy bez klíčů, kdy ovladač vysílá signál a auto se tak odemkne. Některé už umí rozeznat, když se nehýbete a signál přerušit při nečinnosti, například když odložíte autoklíče doma na poličce. Otázkou však zůstává zabezpečení a možné triky zlodějů, kteří mohou tento signál a keyless systém zneužít a o vaše auto vás připravit.

Výzkum a vývoj moderních technologií a různých vychytávek jde stále dopředu a tak se i na poli automobilů budeme stále setkávat s novinkami a změnami v zabezpečení, řízení i ovládání vozu. Které z nich budou jen módním výstřelkem a které se stanou klasikou se teprve ukáže.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download