Co jsou kryptoměny a vyplatí se do nich investovat?

 

V dávných dobách se za platidlo považovalo cokoli, co šlo směnit za něco jiného. Později lidé vynalezli peníze a věci dostaly svou peněžitou hodnotu. Dnes navíc můžeme k obchodům využít i kryptoměnu. Co to znamená?

 

Vše online

Dříve jsme museli vše platit z ruky do ruky, ještě generace našich prarodičů musela pracovat výhradně s hotovostí. Dnes máme dispozici bezhotovostní platby, kdy můžeme vše zaplatit pouhým přiložením karty k terminálu, a také online platby, při kterých uhradíme vše na pár kliknutí v chytrém telefonu. Hotovost se tak stává spíše okrajovým platidlem, většinou jsme si zvykli platit za nákupy kartou. V posledních letech se pak o slovo hlásí také stále populárnější kryptoměny, jednoduše řečeno digitální peníze. Ty nemůžeme vzít do ruky ani si na ně sáhnout, přesto s nimi stále více lidí platí i vydělává. A stejně tak mnoho lidí o nich nikdy neslyšelo.

 

Ve světě bitcoinu

Když vám přijde výplata, také ji nevidíte, přijde rovnou na účet, Máte ale možnost zajít do banky nebo do bankomatu a peníze si z účtu vybrat v hotovosti, tedy mít je v ruce. To u kryptoměn nejde, protože všechen pohyb a veškeré transakce probíhají pouze a jen v digitální podobě. Nejvíce známý zástupce těchto elektronických peněz je bitcoin. To je nejen kryptoměna, ale také internetová platební síť. Její vznik se datuje do roku 2009 a dodnes vlastně není přesně známo, kdo za ní stojí. Celá síť je velmi unikátní, protože nikdo nemůže měnu jakkoli ovlivnit nebo ji padělat, způsobit inflaci či třeba zabavit účty. Neexistuje žádná centrála, vedoucí člověk nebo skupina, která by o síti rozhodovala. Na kurz mohou mít vliv třeba i média nebo sociální sítě, měna je závislá na zájmu o ni. Bitcoinů bude existovat přesně stanovené množství. Pro nákup bitcoinů můžete použít  běžné peníze a hodí se především jako investice, protože cena kryptoměn stále stoupá.

Investice do kryptoměny se vyplatí a do jejich nákupu můžete ukládat volné peníze. S kryptoměnou lze obchodovat a samozřejmě ji i nabídnout k prodeji, pokud budete potřebovat či chtít.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download