8.8 C
Prague
19.4.2021
MaxiMagazín

5 zimních pomocníků, které v autě oceníte

Jezdíte autem do práce a používáte jej denně? V tom případě buďte připraveni na cesty, ale i na případné komplikace. Víte, co vše byste v autě měli mít, kromě povinné výbavy? Inspirujte se tipy a pořiďte si alespoň těchto 5 pomocníků, které při cestování rozhodně oceníte.

 

1) Náhradní autoklíč

Náhradní klíč od auta byste rozhodně neměli nechávat v autě. Pořiďte si náhradní autoklíč s imobilizérem a nechte jej doma nebo alespoň schovaný u svého protějšku. Pokud svůj stávající klíč ztratíte budete mít ihned náhradu a můžete s autem kamkoliv odjet. Myslete však na to, že pokud autoklíče s imobilizérem ztratíte, bylo by dobré nechat jej překódovat tak, aby vám auto nikdo neukradl.

 

2) Pitná voda se svačinkou

Na cesty s sebou mějte v autě dostatek pitné vody, protože nikdy nevíte, co se může stát a kde budete v autě čekat. Pitná voda se hodí i v případě, že si potřebujete umýt ruce. Pokud jezdíte na dlouhé cesty, tak mějte v autě i svačinku. Skvěle se hodí trvanlivé a ideálně suché jídlo, které se vám v autě nezkazí. Vyzkoušet můžete například sušenky, oplatky, fit tyčinky nebo třeba sušené maso, které vám doplní i energii.

 

3) Teplá deka a polštář

Do auta zabalte také teplou deku a polštář. To oceníte nejen v případě, že byste museli v autě přespat, ale také když čekáte v kolonách nebo když vám přestane topit topení. Deka s polštářem si určitě najdou své místo v kufru i v pro případ, že máte přespat v cizím hotelu a chcete spát ve vlastním.

 

4) Krabička první záchrany

Kromě povinné lékárničky byste měli mít v autě i něco jako krabičku první záchrany. Do té rozhodně patří vlhčené ubrousky, toaletní papír, kosmetické potřeby, malé šitíčko, případně nářadí, které vám ulehčí opravu auta na cestách. V zimě oceníte také rozmrazovač zámků, nemrznoucí směs do odstřikovače, případně praktickou škrabku na okna.

 

5) Něco pro zábavu

Pokud máte již povinnou výbavu, autoklíč s čipem, krabičku první záchrany i další pomocníky do auta, kteří vám ulehčí cestování, nezapomínejte i na zábavu. Na dlouhých cestách, kdy čekáte si můžete číst knihu nebo časopis, případně si děti vzadu v autě zahrají cestovní hry.

Související příspěvky

Nabídněte klientům kvalitní mytí v samoobslužné automyčce

redakce

Nahoru nebo podél aneb kam je lepší otevírat garáž

redakce

Přezouvání na zimní gumy: ověřte si hloubku dezénu!

redakce