1.9 C
Prague
9.12.2023
MaxiMagazín

Ashwagandha a duševní zdraví: Jak tato bylina přispívá k úlevě od úzkosti a depresí

Trápíte se úzkostmi, které mohou být v těžším stádiu doprovázeny depresemi a v neposlední řadě způsobují také nemožnost usínání a následně velmi nekvalitní spánek? V takových případech vstáváte unavení, bez energie a s velmi špatnou náladou. Pokud byste rádi vyzkoušeli přírodní cestu zbavení se těchto obtíží, s radostí vám představujeme blahodárnou bylinu spadající do skupiny adaptogenů s názvem Ashwagandha, která napomáhá tělu lépe zvládat stres, podílí se na zvyšování fyzických i duševních poruch a tím může být nápomocná v řešení vašich obtíží.

Původ Ashwagandhy

Ashwagandha je běžně pěstována na území Evropy, Asie a také Afriky, kde je k vidění jako vytrvalá, stálozelená dřevnatějící bylina či keř s hvězdicovými chlupy na větvičkách. Má žlutozelené květy a oranžové bobulovité plody, avšak co je nejdůležitější je očím neviditelné. Veškeré blahodárné účinky se skrývají v kořenech této královské byliny. V Česku není čerstvý kořen k dostání, a proto je nabízen prostřednictvím doplňků stravy, které mohou být ve formě prášku, tablet, tinktur anebo kapslí.

Jak se Ashwagandha podílí na redukci stresu a úzkosti

Lidé, kteří se potýkají s problémy stresu a úzkostí, mají v těle vysoký obsah kortizolu, neboli stresového hormonu a právě extrakt z Ashwagandhy se podílí na snižování tohoto hormonu v těle. V důsledku pravidelného užívání je možné pozorovat zlepšení nálady, snazší usínání a kvalitní spánek v průběhu celé noci.

 

 

V internetovém obchodě Herbs Energy je k dostání Ashwagandha 800 mg obohacená o extrakty ze zelného čaje a černého pepře, který napomáhá ke správnému vstřebávání. První pozitivní účinky spojené s užíváním tohoto přírodního doplňku stravy je možné pozorovat již po 2 týdnech užívání, avšak pro 100% účinky vytrvejte alespoň po dobu tří měsíců. Při zakoupení 2 balení, které budou na toto období dostačující, navíc získáte 5 porcí kvalitní kávy, která je obohacena o 6 adaprogenů.

Související příspěvky

Péče o ruce v zimním čase: Čím nejlépe dlaně ošetříte?

redakce

Exotické mango – dopřejte si jej každý den

majda

Obuv pro zdravotníky – ověřená kvalita

redakce