18.6 C
Prague
30.9.2023
MaxiMagazín

Máte rádi česnek, majonézu a různé omáčky k pokrmům? Připravte si alioli

Ke klasickým dobrotám, které se ve Španělsku hojně připravují, patří rozhodně alioli. Mají ji rádi ti největší gurmáni i klasičtí spotřebitelé. Na přípravu je naprosto jednoduchá, což uvítá každá hospodyňka. Stačí koupit si kvalitní suroviny a pustit se do díla.

Příprava, která vás bude bavit

Abyste připravili správnou alioli, což je španělská česneková majonéza, nebudete potřebovat žádné neznámé suroviny. Postačí vám výborný olivový olej, žloutek z čerstvého vajíčka, kvalitní česnek, pár kapek citronové šťávy a špetka soli.

Připravte si také hrst trpělivosti. Tu budete potřebovat, je klíčem k úspěšnému výsledku.

Česnek s trochou soli rozmělníme ideálně v hmoždíři, ale můžeme jej nahradit i miskou. Přidáme žloutek a vše hezky mícháme. Olej přilévejte až nakonec, a to velmi, ale velmi pomalu za stálého míchání. Tímto postupem se spojí s ostatními ingrediencemi. Následně už jen dochutíme citronovou šťávou dle vaší chuti, stejně jako špetkou soli.

I když jde o naprosto jednoduchou delikatesu, kterou připravíte z pár běžně dostupných surovin, jistě si ji zamilujete a stane se vaší oblíbenou omáčkou, kterou můžete podávat při hlavním jídle i na večírcích.

K čemu můžete použít alioli?

Tak, jako to u těchto typů omáček bývá, náramně se alioli hodí k patatas bravas neboli smaženým bramborům na španělský způsob. Recept můžete najít na blogu eDelikatesy.cz. Stejně tak vám ale bude chutnat i v případě, že si ji připravíte ke klasickým hranolkům.

Potěšení chuťovým pohárkům zajistí i v kombinaci se sendviči. Proč používat stále stejné omáčky, když tahle je jiná, snadná a výborná? Pokud máte rádi česnek, bude pro vás volbou No1.

Stejně tak si můžete alioli dopřát k rybám. Taková dušená treska a alioli spolu dokonale „hrají“.

Spoustu podobných výborných receptů ze španělské kuchyně najdete na eDelikatesy.cz. Stejně tak si zde koupíte vše potřebné pro přípravu nejen španělských jídel. Vše ve vysoké kvalitě za rozumné ceny.

Související příspěvky

Zlatý šperk k promoci

redakce

Detox aneb připravte se na jaro

majda

Milujete historii? Na téhle dovolené ji načerpáte plnými doušky!

majda