17.8 C
Prague
16.6.2021
MaxiMagazín

Pleť pod rouškou – jak o ni pečovat?

Jedni jejich nošení bojkotují, druzí je naopak vehementně brání. Ať už k nim zaujímáte jakýkoli postoj, faktem zůstává, že roušky se na nějakou dobu staly každodenní součástí našich životů. Přestože většina z nás jejich význam ze zdravotního hlediska chápe, naše pleť jako by jejich důležitost akceptovat nehodlala. Objevují se tak na ní různé pupínky, ekzémy a další nedokonalosti. Jak proti nim bojovat?

 

Změňte péči o pleť

S ohledem na nošení roušky budete muset změnit zažité kosmetické zvyklosti. Předtím, než si roušku nasadíte, naneste na obličej jen lehké pleťové krémy namísto hutných textur a mastných olejíčků, pod kterými by pokožka nemohla dýchat. Večer pleť důkladně vyčistěte a zbavte ji všech nečistot, které se na ní za celý den nastřádaly. Dopřejte jí náležitou hydrataci, která představuje nezbytnou podmínku ke zdravé a zářivé pleti. Zvýšenou pozornost věnujte i péči o oční okolí, kam doléhá horní okraj roušky. V této oblasti je totiž pleť velmi citlivá a jemná, snadno tak dojde k jejímu podráždění či zarudnutí. Tvořit se na ní mohou i nevzhledné kruhy pod očima.

 

Nezapomínejte na roušku

Ani sebelepší péče o pleť nebude mít ten správný efekt, nebudete-li dbát na čistotu roušky. Čistá rouška totiž nechrání jen vaše zdraví, ale i vaši pleť. Jednorázové masky vynikají sice svou praktičností, protože je po použití jednoduše vyhodíte do koše, ale textilní jsou zase k pokožce šetrnější. Vyžadují však více péče. Musíte je pravidelně prát, vyvařovat a přežehlovat, aby v nich nedocházelo k množení bakterií i virů a omezili jste zánětlivé procesy kůže. Při praní volte šetrné prostředky, které jsou určené pro citlivou pleť. Zcela se vyhněte použití aviváže, která může způsobovat ucpávání pórů.

 

Dodržujte životosprávu

Hýčkat svou pleť musíte také zevnitř. Nezanedbávejte proto pitný režim a hlídejte si stravu, právě správná skladba jídelníčku nese totiž velký podíl na tom, jak se cítíte i jak vypadáte. Zařadit můžete také různé výživové doplňky, které dodají pokožce nezbytné vitamíny, minerály a zlepší její pružnost. Přestože současné období pro mnoho z nás představuje po psychické stránce doslova zatěžkávací zkoušku, snažte se co nejméně stresovat, dostatečně a kvalitně spát a adekvátně relaxovat. Poděkuje vám nejen vaše pleť, ale i vaše imunita.

Související příspěvky

Když konopí pomáhá: Diabetici nemusejí přijít o nohu

redakce

Předcházejte vbočenému palci

redakce

Objednání sanitky

redakce