8.8 C
Prague
19.4.2021
MaxiMagazín

České dividendové akcie: Které z nich vám přinesou největší výnosy?

Akciový trh láká čím dál tím více investorů, přičemž jejich hlavním cílem jsou především zahraniční akcie velkých společností. Začínající investoři ale i ty zkušenější se však mohou zaměřit i na náš český trh, kde je možné i tak najít zajímavé tituly.

České akcie jsou známé především pro výplatu dividend, a proto se níže můžete inspirovat jedněmi z nejlepších dividendových titulů na našem trhu.

ČEZ

Největší dodavatel energií na českém trhu ČEZ se řadí mezi jedny z nejoblíbenějších akciových titulů. Svoje postavení si vybudoval nejen působením na našem území ale i v dalších zemích Evropy. Akcie tohoto energetického gigantu je tak možné obchodovat jak za účelem spekulace na růst ceny ale i pro výplatu dividendy, která představuje přibližně 4,8 %. ČEZ má navíc i stabilní příjmy a není se tak potřeba obávat toho, že by vaše investice přišla vniveč.

Philip Morris

Philip Morris také známý jako gigant na poli tabákového průmyslu je nejznámějším dividendovým titulem u nás. Výplata dividend se pohybuje přibližně okolo 7,7 % a v minulém roce si tak investoři přišli na 1 600 Kč. Philip Morris navíc jako jeden z mála titulů nabízí dlouhodobý růst, a to právě díky jeho zaměření na tabákový průmysl, který nepodléhá ekonomickým vlivům jako je například recese. Při investici je však potřeba počítat s tím, že akcie Philip Morris jsou o něco dražší než jiné české akcie, se kterými se běžně u nás setkáte. Jejich cena se běžně pohybuje okolo 14 800 Kč a meziročně převážně roste.

O2

Telekomunikační společnost O2 patří mezi jedny z nejoblíbenějších titulů na našem trhu, a to nejen kvůli své stabilitě ale i dlouhodobému růstu, který nabízí. Svoji historii píše již od roku 1994, kdy byla známá pod jménem Eurotel. Svůj současný název Telefónica O2 Czech Republic získala společnost až v roce 2006 a od té doby stále roste. To je dobrá zpráva i pro investory, a to především pro ty, kteří cílí na akciové tituly vyplácející dividendu. Ta představuje přibližně 7,8 %, což činí výši 17 Kč na akcii.

Kofola

Jeden z nejznámějších nápojů Kofola patří mezi levné akciové tituly, se kterými však po pravdě žádnou díru do světa neuděláte. Akcie Kofoly jsou tak určené především pro střednědobé investory s malým kapitálem. Celkové výnosy dividend vychází přibližně na 6 %, přičemž je dividenda pravidelně vyplácena teprve od roku 2016. Pod křídla společnosti však spadají i další značky nápojů jako je například Rajec, Jupí, UGO nebo Semtex.

Související příspěvky

Nejlepší strategie, jak se vyrovnat s turbulentním obdobím na finančních trzích

redakce

Nenadálé výdaje mohou ohrozit rodinný rozpočet, mějte vždy po ruce finanční rezervu

redakce

Posviťte si na venkovní osvětlení

redakce