4 C
Prague
28.10.2021
MaxiMagazín

Chcete poznat Prahu? Podívejte se, kudy kam

Praha je malebná stověžatá metropole posetá různými historickými skvosty. Zhlédnout můžete všechna zajímavá místa během jednoho jediného dne, pokud si čas správně zorganizujete. Praha je považována za jedno z nejkrásnějších měst na světě v podstatě už od středověku. Samotným srdcem je ojedinělé historické jádro, jehož chloubou jsou Pražský hrad, Karlův most a neskutečné množství kostelů a paláců. Dokonce je spousta stavení napsána na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Praha je proslulá romantickou atmosférou a bohatým nočním životem. Zase na druhou stranu je hlavní město i trochu tajemné. Takže jaký koktejl památek byste si měli namíchat, abyste viděli všechno, co Praha nabízí? Pokud použijete navíc metro Praha, cestování bude rychlejší a snadnější.

 

Co všechno byste měli navštívit?

Jestliže potřebujete poznat slavné pražské památky, projděte se Královskou cestou, která vás provede historickou tepnou města. Královská se jmenuje podle toho, že po ní kdysi chodily průvody českých králů a královen při korunovacích. Začnete na Náměstí republiky u Obecního domu a dojdete až ke katedrále svatého Víta na Pražském hradě. Po cestě se pokocháte paláci, domy, chrámy a dalšími pamětihodnostmi, které si vás podmaní ojedinělými stavebními slohy. Počítejte s tím, že ujdete zhruba tři kilometry.

Dále na Královské cestě narazíte na gotickou Prašnou bránu. Jestliže se vám zamlouvá kubismus, zajděte si k domu U Černé Matky Boží. Zastavte se také v Muzeu českého kubismu a v Národní galerii, kde narazíte také na expozici věnující se právě danému stylu. Odpočinek je také potřeba, a tak chvíli relaxujte v jedné jediné kubistické kavárně na světě zvané Grand Café Orient.

 

Přes Staroměstské náměstí a Staré město

Dominantou Staroměstského náměstí je Staroměstská radnice, která se chlubí orlojem. Obdivuje ho snad každý turista, který do Prahy přijede za památkami. Dále se projdete uličkami Starého města, přes Karlův most, na němž se podíváte na hned třicet barokních soch, až přijdete ke Kampě. Nerudovou ulicí se dostanete k další perle hlavního města, tedy k Pražskému hradu, kde si můžete počkat na střídání stráží.

Pražský hrad by se dal vnímat spíše jako komplex, uvnitř něhož najdete katedrálu svatého Víta a Starý královský palác. Pokocháte se Palácovými zahradami a Královskou zahradou, tedy pokud se na výlet do Prahy dostanete v letním období, kdy jsou zahrady nejkrásnější.

 

A co mimo Královskou cestu?

Doporučujeme občas z Královské cesty sejít. Jakmile si projdete to nejlepší, co historické jádro Prahy nabízí, potom objevte i celou řadu dalších pozoruhodných míst. Ze Staroměstského náměstí si zajděte do pražského židovského města, kde na vás čekají židovský hřbitov, Španělská synagoga a Staronová synagoga. O židovském životě a historii vám mnohé prozradí Židovské muzeum.

Chloubou Malostranského náměstí je chrám svatého Mikuláše proslulý mohutnou kopulí. Dále se podívejte na chrám Panny Marie Vítězné s Pražským Jezulátkem.

 

V Praze se vyplatí chvíli zůstat

Pokud nechcete chodit po památkách ve spěchu, doporučujeme zůstat zde na několik málo dnů. V Praze se rozhodně nudit nebudete. Ve volných chvílích si zajděte na nějaké divadelní představení, balet či jinou kulturní akci.

Cestovat automobilem se v hlavním městě moc nevyplácí, zejména v období letních prázdnin, protože hlavní silnice jsou přeplněné. Jestliže vás tedy neláká stát v kolonách, cestujte městskou hromadnou dopravou. Třeba takové metro je protkané celou Prahou. Stáhněte si mapu metra v Praze a vyrazte vzhůru za dobrodružstvím. Projekt prazske-metro.cz chce vytvořit i další zahraniční města, kde se nachází metro.

Související příspěvky

Kde koupit dárek k narozeninám pro tatínka?

redakce

Tak to je bomba! Vyrobte si stylový kryt pro herní konzole PlayStation 4!

majda

ZONE4YOU – víc, než jen obyčejné fitness centrum

majda