-0.6 C
Prague
2.12.2020

Nejvýhodnější forma financování automobilu? Operativní leasing!

Získat vždy po pár letech k užívání nový vůz, v němž se budete moci vozit, aniž byste řešili s vlastnictvím spojené problémy a formality – že vám to zní nádherně? Právě proto se tolik úspěšných lidí, kteří si váží svého času, rozhoduje pro operativní leasing. Proč se nezařadit k nim?

 

Operativní leasing využívají ve velkém i soukromé osoby

Ještě před pěti lety tomu tak ale minimálně v naší republice nebylo. Leasingové společnosti měly ve zvyku nabízet tuto možnost převážně firmám, dokud ji několik průkopníků s firmou ŠkoFin v čele masově nezpřístupnilo. Díky tomu si dnes můžete výhod operativního leasingu užívat, ať už se živíte čímkoli, což je skvělá zpráva, protože se jedná o vůbec nejvýhodnější formu financování vozu. Aktuální nabídka společností, jako je například www.driveto.cz, vám dává prakticky neomezené možnosti výběru vozu zvučných jmen jako Volkswagen, Audi, Hyundai, Opel, Seat, Ford, Renault, Mercedes-Benz, BMW, Peugeot, Citröen…

 

Beru! Jak to vlastně funguje?

Operativní leasing je v podstatě dlouhodobý pronájem, kdy odvádíte leasingové společnosti měsíční tarif za bezstarostné užívání vozu. Po uplynutí smluvního období, což je zpravidla několik let, auto vrátíte pronajímateli, a ten se postará o jeho prodej. V tento okamžik většina lidí uzavírá další leasingovou smlouvu a pronajme si nový vůz. Pokud vám ale ten váš přirostl k srdci, můžete si ho samozřejmě za zbytkovou cenu odkoupit. Veškerá pojištění, tedy povinné ručení i havarijní, jsou u operativního leasingu již v ceně. Navíc vše probíhá bez akontace, takže nepotřebujete žádný vstupní kapitál.

 

Životní styl, který se vám bude líbit

Možnost vychutnávat si každé dva až tři roky jízdu v novém voze se samozřejmě líbí i nám ostatním. Současně získáte i klid a volnost, jaké vlastníci osobního automobilu nezažívají. Nebudete se muset nikdy starat o opravy či prodej staršího vozu a bezproblémové bude i běžné ježdění. Leasingová společnost se postará o papírování, pravidelný servis, likvidaci pojistných událostí i výměnu pneumatik. Některé nabídky dále zahrnují asistenční službu nebo koupi dálniční známky. V případě, že je váš vůz dočasně nefunkční, leasingová společnost má povinnost poskytnout vám adekvátní náhradu.

 

Nejvíce se vyplatí firmám

Samozřejmě stále ještě platí, že úplně nejvýhodnější je operativní leasing pro firmy a podnikatele. Mohou si totiž dát veškeré výdaje s ním spojené do nákladů. Mnohem více užitečná je pro ně také pravidelná obměna celého vozového parku, jednak z hlediska reprezentativního vzhledu, jednak proto, že větší množství starých aut znamená značné riziko poruch. Pokud jste tedy majitelem firmy, neváhejte už ani chvíli a mrkněte se na exkluzivní nabídky leasingových vozů.

Související příspěvky

Velké zkušenosti s malou motorkou

redakce

Soutěž s Benzinou: Stačí natankovat a máte šanci vyhrát!

redakce

Tahle auta byste obouvat nechtěli

redakce