1.7 C
Prague
4.12.2020

Čím se vybavit pro boj s alergiemi?

Alergie jsou způsobeny poruchou imunitního systému, který přehnaně reaguje na vnější podráždění. Tím vzniká to, co navenek pozorujeme jako alergickou reakci. Podráždění může být způsobeno pylem, štípnutím hmyzu, roztoči nebo domácími zvířaty. Proto neexistuje jedno univerzální řešení, ale naštěstí existují prostředky, které vám aspoň z části pomohou s většinou podobných potíží.

 

# 1 Likvidátory hmyzu

Hmyz je nepříjemným a nežádaným společníkem pro většinu populace. Pro alergiky ale může jedno včelí bodnutí znamenat i ohrožení života. Pokud se chcete zbavit otravného hmyzu, obyčejné mucholapky bohužel nestačí. Budete muset sáhnout po silnějším kalibru. Tím je kupříkladu elektronický likvidátor hmyzu MK-5, který neprodukuje toxické látky. Ačkoliv toto zařízení slouží k hubení hmyzu, je jinak zcela ekologické. Funguje na principu fluorescenčního záření generovaného ultrafialovou zářivkou. Toto světlo přiláká hmyz, který je pak usmrcen elektrickým napětím. Tento přístroj ocení nejen chalupáři.

# 2 Zvlhčovače zvuku

Rizika spojená se stále rozšířenějšími alergiemi na prach lze snížit pořízením zvlhčovačů vzduchu. Ty navíc pomohou i lidem trpícím dalšími respiračními problémy nebo těm, kteří jsou na suchý a prašný vzduch zkrátka citliví. Například ultrazvukový zvlhčovač vzduchu s velmi tichým chodem motoru HUM-32 osvěží místnosti s dráždivým a suchým vzduchem tak, že se v ní budete opět moci zhluboka nadechnout. To oceníte zejména v noci, kdy dráždivý vzduch často znemožňuje klidný spánek kašlajícího i všech dalších spolunocležníků.

# 3 Vysavače

Nahromaděného prachu se nelze zbavit účinnějším způsobem, než je vysávání. Běžným vysavačem se ale nedostanete do všech zákoutí, případně je to nepohodlné a stejně většinou nedosáhnete žádoucího výsledného efektu. Proto zvažte pořízení ručního vysavače ze široké nabídky e-shopu Orava. S ním vysajete i zastrčené police nebo úzká zákoutí.

Související příspěvky

Aby oheň v kamnech stále praskal

redakce

Trápí vás bolest zad? A víte, co na nich nosíte?

redakce

Zanzibar vám splní sen o exotické pohádkové dovolené

redakce