Vanové zástěny na vany: skleněné nebo plastové?

 

Vany a vanové zástěny jsou skvělým kompromisem pro lidi, kteří mají rádi rychlé sprchy a zároveň se nechtějí vzdát dlouhých občasných koupelí. Jakou zástěnu si vybrat?

 

Z čeho mohou být vanové zástěny vyrobeny

Vanová zástěna namontovaná na vanu může být vyrobena z mnoha materiálů, jako jsou hliník nebo nerezová ocel. Výplň je pak skleněná nebo plastová. Připravené modely můžete zakoupit v hotové variantě,  které lze připevnit přímo na vanu nebo sprchový kout s vanou. Kromě toho v tomto typu sad si můžete koupit modely se sprchovými panely, díky kterým kromě standardní sprchy mohou členové domácnosti používat například parní lázeň.

 

Typy vanových zástěn

Jednoduché vanové zástěny se mohou otevírat v kyvadle – kolem vlastní osy, proto je tento typ vhodný pouze pro obdélníkové vany. Dostupné jsou také modely, které jsou posuvné nebo skládací jako harmonika. Těmi lze doplnit každá vana.

V současné době jsou na trhu dva typy zástěn: skleněná a plastová. Jakou volbu si vyberete pro naši koupelnu? Oba materiály mají své výhody i nevýhody. Plastová clona bude lehčí než její ekvivalent skla. Nejčastěji používanými materiály jsou akryl a polystyren. Při ošetřování mohou částice pasty nebo čistící mléko na povrchu zůstat. Trvalejší materiál v tomto případě bude sklo.

Skleněná zástěna pro vanu může být vyrobena z tvrzeného skla nebo tzv bezpečnostního skla. Zástěny z tvrzeného skla jsou odolné a mohou být velmi dekorativní. Někteří výrobci používají další ochranné nátěry, které pomáhají udržovat jejich čistotu. Tyto povlaky mají hydrofobní vlastnosti, díky kterým vodní kapky nezůstávají na povrchu skla, tečou pouze dolů.

Se správnou zástěnou bude vaše koupelna dokonalá a bezpečná. Můžete si dopřát koupání i rychlou sprchu, aniž by bylo všude kolem plno vody.

Meta popis: Vany a vanové zástěny jsou bezpečné a pohodlné řešení pro ty, kdo se neumí rozhodnout zda dají přednost koupání či sprchování. Vyberete si skleněnou nebo plastovou zástěnu?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download