4.4 C
Prague
8.5.2021
MaxiMagazín

Vybavení, bez něhož se neobejde žádná pořádná grilovací party

Začátek podzimu jistě mnozí z vás mají ve znamení pořádání grilovacích party na zahradě u domu. V případě, že se brzy chystáte vytvářet chutné pokrmy na grilu, pak je třeba se na vše řádně připravit. Co na zahradě nesmí chybět?

 

Kvalitní zahradní nábytek je základem

Při grilování se samozřejmě počítá s tím, že si venku nějakou chvilku s přáteli či rodinou posedíte. K tomu je tedy zapotřebí mít k dispozici vhodný zahradní nábytek v podobě stolu a židlí, případně křesel. Chcete-li být styloví, zvolte dřevěný nábytek, který na zahradě působí přirozeně, je elegantní a navíc bez problémů odolá i případné zvýšené vlhkosti a dešti, pakliže je tedy na povrchu dostatečně ošetřený. Nejlepší je tvrdé dřevo. Kupříkladu teakový zahradní nábytek bez problémů vydrží řadu let a nemusíte jej ani schovávat při každém dešti.

Aby k sobě nábytek dobře pasoval, dají se pořídit kompletní zahradní sestavy nábytku, což vás možná navíc vyjde i levněji, než pokud byste si pořizovali židle a stůl zvlášť.

 

Gril na zahradu – jaké jsou aktuální možnosti při výběru v obchodech?

Tou nejpodstatnější věcí je samozřejmě samotný gril. V současné době se dají zahradní grily pořídit v mnoha variantách. Máte-li na zahradě snadný přístup k elektřině, lze zvolit elektrický gril, který se dá použít i přímo doma. Alternativou je pak plynový gril. A klasika v podobě grilu na dřevěné uhlí rovněž nezklame. Někteří dokonce tradiční gril na dřevěné uhlí jednoznačně upřednostňují, protože připravované pokrmy získají od kouře ze dřeva jedinečnou chuť a vůni, což se v případě ostatních variant nedá docílit. Důležité je, abyste si rozmysleli velikost grilu vzhledem k tomu, jak často a pro kolik osob budete grilovat. Moderní robustní grily mají tu výhodu, že u nich máte rovnou i odkládací místo, takže nemusíte pořizovat nějaký stolek navíc.

Související příspěvky

Tipy k romantickému stylu bydlení

redakce

Seznamte se s výhodami zateplovacího programu pultových střech

majda

Dům, který vám ušetří až 70 % výdajů za teplo

majda