1.9 C
Prague
9.12.2023
MaxiMagazín

Co takhle vyrazit v létě na dovolenou do lázní?

Víte jak končí zahraniční dovolené? Obzvláště ty s malými dětmi strávené v kempech a bungalovech s vlastní kuchyňkou? Že po nich potřebujeme další dovolenou. Ne už tu rodinnou, ale skutečně odpočinkovou a rozmazlovací. A pro tu jsou lázně přímo ideální.

Ukažte mi člověka, který nemá rád lázně. Já tedy takového neznám. Na mysli mám nejenom místo samotné, tedy lázeňské parky a kolonády, po nichž se můžete procházet a uždibovat teplé lázeňské oplatky. Nebo se na chvilku posadit do některé z lázeňských kaváren. Dát si palačinku nebo medovník a zapíjet ho cappuccinem.

Rozmazlujte se

Někdy ke štěstí stačí málo, nemyslíte? A to jsme se ještě nedostali k samotným lázeňským procedurám, plavání v bazénech, zapomínání na strasti všedního dne ve vířívkách. Není se co divit, že jsou lidé, kteří lázeňskému koloritu naprosto propadnou. Stejně jako svého času Johan Wolfgang Goethe, který si oblíbil Mariánské Lázně a se železnou pravidelností je každý rok navštěvoval. A spolu s ním řada dalších světově významných osobností.

Lázně v létě? A proč ne?

Letní pobyt v lázních lze doporučit všem bez výjimky. Těch, kteří se chtějí zotavit z prodělané nemoci či zákrokustejně jako těm, kteří chtějí na pár vzácných dní absolutně vypnout a nechat se hýčkat. A kde ho hledat? Kde jinde než na serveru Spa.cz. Ten má ve své nabídce balíčky, kterým lze odolat jen s velkým odříkáním.

Letní osvěžení

Co byste řekli třeba letnímu osvěžení na 6 nocí zahrnujícímu spolu s ubytováním a polopenzí rovněž vířivou a přísadovou koupel, kúru v suché masážní vaně, masáž šíje, slatinný zábal, letní peeling se zábalem a reflexní masáž nohou. Velmi lákavé, že? Tento program mají ve své nabídce Lázně Bechyně, konkrétně tamní tříhvězdičkový hotel Jupiter. Šestidenní pobyt zde jednu osobu vyjde na necelých 9 tisíc korun. Tato cena stojí za zvážení, ne?

Související příspěvky

Svět vám leží u nohou, poznejte ho zblízka

redakce

Váháte, kam jet na dovolenou? Rezervujte si ubytování už teď

redakce

Ponožkoboty – už se znáte?

majda