8.8 C
Prague
19.4.2021
MaxiMagazín

Co udělat denně pro svou pleť

Přidejte starost o svou pleť k denním rituálům. Odměnou vám bude mladistvě a svěže působící vzhled a upravenost. Víte, co vše můžete udělat pro svou pleť opravdu každý den? Inspirujte se ověřenými a vyzkoušenými radami a začněte se na sebe usmívat do zrcadla.

Odlíčení

Každodenním líčením nanášíme na pleť množství make-upu, pokud byste se večer před spaním neodlíčili, necháte zanesené póry a vaše pleť by se velmi brzy stala problematickou. Nezapomínejte se odlíčit každý den, který se nalíčíte. K odlíčení použijte pleťová tonika, případně krémy nebo kosmetické produkty, určené přímo k odlíčení.

Čištění pleti

Aby vaše pleť vypadala stále mladá a svěží, věnujte pozornost čištění pleti. K čištění vám nebude stačit pouze voda a mýdlo. Zjistěte na analýze pleti, co konkrétního potřebujete. Pokud máte suchou pleť, rozhodně si vybírejte kosmetické přípravky, které hydratují. Pro mastnou a problematickou pleť použijte přípravky bojující proti akné.

Tonikum

Pleťová tonika se hodí ke každodennímu použití. Jak bylo zmíněno výše, jsou vhodné pro odlíčení, ale skvěle doplní vaši každodenní péči o pleť. Vyberte si vhodné tonikum, kterým pleť očistíte hned ráno po probuzení, až na očištěnou tvář nanášejte make-up a další líčidla. Stejně tak tonikum použijte před spaním a usínejte s pocitem čistoty a svěžesti.

Denní a noční krém

Mezi kosmetické přípravky, které by měla mít doma každá žena, patří rozhodně denní a noční krém. Vyberte si pleťový krém, vhodný pro vaši pleť. Pokud se vám již na tváři objevují první vrásky, vyzkoušejte řadu age smart. Denní krém nanášejte na čistou pleť, před make-up. Noční krém pak opět na čistou pleť, těsně před ulehnutím do postele.

Masáž obličeje

Věnujte čas masáži svého obličeje. Tímto způsobem výrazně napnete a posílíte kůži, zbavíte svou pleť vrásek a navíc budete vypadat vždy svěže a mladistvě. Pořiďte si speciální masážní váleček, který zároveň slouží i k nanášení krému. Zajímejte se, jaký způsob roztírání krému je správný a snažte se jej nanášet a roztírat vždy směrem ven, tak aby vám uprostřed obličeje nezůstávaly nerozmazané části krému.

Související příspěvky

Kombuchový nápoj má řadu zdravotních přínosů

redakce

Jaro je skoro tu, přivítejte ho detoxikací organismu!

majda

Darujte pod stromeček luxusní kosmetickou péči s viditelnými účinky

redakce