18.8 C
Prague
5.8.2021
MaxiMagazín

Co všechno vám může nabídnout zkušená projekční kancelář?

Při projektech domů nehleďte jen na jejich cenu, ale i na zkušenosti projekční kanceláře, která vám projekt nabízí.

Výběr projektu nového rodinného domu je na podzim aktuálním tématem. Když si teď dáte záležet na výběru projektu respektive projekční kanceláře, můžete vše připravit tak, abyste mohli na jaře začít stavět. Výběr projektu by neměl být ponechán náhodě – musíte totiž myslet na finance, na stavební povolení a jiné úřední náležitosti a měli byste tak trochu vidět i do budoucnosti, aby vám dům nebyl za pár let malý. S tím vším vám pomůže zkušená projekční kancelář.

 

Hotový nebo originální projekt?

Největší dilemou dneška při stavbě domu je, zda si vybrat hotový projekt z katalogu nebo originální projekt na míru od architekta. Projekční kancelář by vám měla vysvětlit rozdíl a nastínit výhody i nevýhody obou variant. Díky hotovému projektu můžete někdy začít stavět už za pár týdnů, pokud získáte stavební povolení. U projektů na míru to může trvat mnohem déle. Rozdílná je i cena.

 

Kvalita projektu?

Při komunikaci s architektonickou kanceláří se také ptejte na kvalitu projektu. Tu byste si měli i sami ověřit. Jde o projekt na stavební povolení nebo je to projekt pro realizaci stavby? Pokud si koupíte hotový projekt vhodný jenom na stavební povolení, nemusí vám na stavbu, především většího a složitějšího domu, stačit – má menší měřítko. Zkušenou projekční kancelář poznáte tak, že vám rozdíly mezi projekty vysvětlí a řekne vám, co dalšího budete ještě potřebovat.

 

Cena projektu a stavby?

Kvalitní projektanti vám vypočítají výslednou cenu projektu a všech dalších náležitostí, které k tomu patří. Nebudete pak překvapeni konečnou sumou, ve které bude například započítaný také projekt osazení domu na pozemek a další dohodnuté služby.

 

Další služby?

Zkušená projekční kancelář často poskytuje i jiné než projekční služby. Může vám například pomoct s výběrem stavební firmy – porovná všechny nabídky a zjistí, zda je v ceně zahrnuto vše, co je potřeba nebo zda tam není něco navíc. Zkušení projektanti vám však mohou pomoci i s odborným dohledem na stavbu. Velkou výhodou také je, pokud projekční kancelář nabízí takzvaný inženýring, díky kterému s vaším splnomocnením oběhá všechny úřady a zařídí stavební povolení a další úřední náležitosti.

Související příspěvky

Nenechte si uniknout bydlení NA VACKOVĚ!

redakce

Průzračně čistá okna pro dobrou věc!

redakce

Styl a pohodlí za příjemnou cenu téměř v centru Prahy!

redakce