Dámské náhrdelníky

 

Omrzel vás řetízek s přívěskem a přesto by jste svůj dekolt ráda ozdobila? Jděte s dobou a pořiďte si náhrdelník, který váš outfit úžasně doladí. Náhrdelníky se stávají stále populárnějšími, proto je opravdu z čeho vybírat. Velkou výhodou náhrdelníků je fakt, že sluší ženám v jakémkoliv věku. Mohou být jemné, elegantní, ale i okázalé a výstřední.

 

Historie náhrdelní

Jak myslíte, že vypadal zcela první náhrdelník? Musíme se tedy vrátit téměř o sto tisíc let nazpět. Možná se vám to zdá neuvěřitelné, ale právě v této době vznikali staří předchůdci dnešních náhrdelníků. Nejčastěji to byl provázek, na kterém byla uchycena mušle nebo zvířecí zub.

Později přišli na řadu barevné korálky pálené z hlíny, které vystřídali dnes známe skleněné korálky. Dalším náhrdelníkem nošeným ve starověku byli navlékané perly, nebo jantarové náhrdelníky. Ovšem korále i perly byli velmi drahé, proto si je mohli dovolit jen movitější lidé.

Náhrdelníky z počátku měli spíše duchovní význam. Nejrůznější amulety pro ochranu zdraví a nebo drahé kameny, které odháněli zlé síly. Náboženské prvky se zachovali dodnes. Symbol křížku nepodléhá módním trendům a pro svůj význam je tak stále žádaným artiklem.

 

Šperk vhodný pro každý den

Na trhu se šperky nalezneme velké množství náhrdelníků, které se hodí pro významné společenské události, ale i náhrdelníky vhodné pro každodenní nošení. Vše je otázkou vkusu a individuální příležitosti, při které chcete svůj dekolt ozdobit.

Čeká vás ples, nebo jdete do divadla a chcete se patřičně naparádit? V tom případě vyhledávejte zlaté náhrdelníky s drahými kameny, a nebojte si volit i výrazně zdobené kousky.

Náhrdelník z bílého zlata zdobený srdíčkem nebo andělskými křídly, může být krásným dárkem k výročí. Bílé zlato se skvěle hodí pro moderní ženu a vyzařuje přitom čistou jemnou eleganci.

Ve stříbře také nalezneme nejrůznější řetízky náhrdelníkového typu, ale i například zmiňovaný stříbrný náhrdelník s křížkem. Mezi novinky patří náhrdelníky s tzv. křížkem naležato, které v dekoltu vypadají opravdu nádherně.

Většina náhrdelníků má zapínání na pérový kroužek, nebo na karabinu. Výhodou je ovšem prodlužovací řetízek, který náhrdelníku propůjčuje variabilní délku v rozmezí několika centimetrů. Vy si tak náhrdelník můžete zkracovat podle momentální nálady a naopak.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download