19.6 C
Prague
18.5.2022
MaxiMagazín

Do čeho zabalit zásilky nestandardních rozměrů?

Poslat nadrozměrný či atypický balík je pro většinu z nás noční můrou. Nejen, že musíme přijít na způsob, jak šikovně zásilku zabalíme, ale navíc nám v jejím zaslání nevyjde vstříc leckterá přepravní společnost. Obrátíte-li se ovšem na odborníky, kteří se na tyto služby specializují, rázem budete mít o starost méně.

Péče o zásilky, o něž není příliš velký zájem

FOFR, česká přepravní společnost, se právě zaměřuje na balíky, které do běžných služeb ostatních přepravců nezapadají. Své služby dokáže bez potíží nabídnout díky velké flotile dodávek, nákladních vozů, a dokonce i kamionových souprav. Přeprava nadrozměrných, nadměrných nákladů a zásilek dosahujících až 6 m jednoho rozměru proto není žádným problémem. Další zajímavostí, jež ve službách tohoto přepravce naleznete, jsou zásilky podléhající ADR neboli nebezpečný materiál. Součástí služeb je rovněž svoz vratných obalů, poslání balíku na dobírku a potvrzení dodacího listu.

Jak na balení balíku s kočárkem nebo kolem?

V prvé řadě je třeba si uvědomit, že zásilka musí být pečlivě chráněná vůči častému přemísťování a otřesům přepravního vozu. Proto přepravci doporučují zabalit ji tak, aby její obsah vydržel až pětinásobek svojí hmotnosti. K tomu vám poslouží strečová a bublinková fólie, lepicí páska a kartonová krabice. Jak zabalit balík, aby se ke k adresátovi dostal bez poškození? Ať už se jedná o kočárek, kolo, nebo televizi, vždy použijte nejprve bublinkovou fólii. Od kočárku odmontujte veškeré příslušenství a složte ho, u televize chraňte hlavně rohy a obrazovku. Následně použijte kartonový obal pro zpevnění, fixaci podpoříte několikerým omotání strečovou fólií. Na závěr je třeba předejít tomu, aby se zásilka nechtěně neotevřela. Proto veškeré spoje pečlivě zalepte lepicí páskou v kombinaci opět se smršťovací fólií.

Související příspěvky

Ford díly sežene lehce a za skvělou cenu

redakce

Popularita obytných dodávek roste. Víme proč

redakce

Top sedm vychytávek do auta, bez kterých se neobejdete

redakce