18.6 C
Prague
30.9.2023
MaxiMagazín

Do garáže nebo raději ven – pro a proti

Vlastník malé nebo větší garáže s plnohodnotným zastřešením a přivedenou elektrikou nedá na svůj úschovný prostor pro vozidlo dopustit. Nevýhody pak přijímá, jako by vycházely výhradně z úst závistivých lidí bez této nemovitosti. Garáž samozřejmě přináší své pozitiva, která se u venkovních odkrytých stání nenaleznou, ale ani tak nejde o primárně nejlepší volbu. Porovnejme si klasickou garáž s levnější alternativou parkování.

 

Vandalové to mají těžší

Určitě se vám už někdy stalo, že jste v ranních hodinách na svém vozidle objevili poničený stěrač, ulomené zrcátko nebo rozbité okénko. Garáž vás před tímto nepříjemným vandalismem ochrání a poskytne vždy pohodlný start bez jakéhokoliv rozmrazování zámků nebo škrábání skla. Propíchnuté pneumatiky budou rázem tabu a klíčem objetý lak stejně tak. V případě, že vlastníte dražší vůz, vybudování garáže se pak vyplatí.

 

Profesionální lupič se nezalekne

Garáž není žádným nedobytným trezorem a profesionální lupič se do ní během velmi krátké chvíle dostane. Pokud se tedy bavíme o betonové řadové garáži na konci města. Garáž na vlastním pozemku je už jiná liga.

Přístřešek na auto

Přístřešek na auto je skvělou alternativou za dostupnější cenu. Není třeba budovat základy, objednávat společnost na náročnou výstavbu. Přístřešek na auto je realizovatelný za jedno dopoledne a navíc není nutné ohlašovat jeho skutečnost stavebním úřadům. Přístřešek na auto zároveň odbourává případná rizika korozivních účinků náhlých změn teplot.

Automobil je totiž zaparkovaný v obdobných klimatických podmínkách přímo venku, kde je krytý polykarbonátovou střechou. Ta odolává UV záření a navíc dokáže ochránit vozidlo před kroupy. Lépe proschne a nehrozí zde žádné negativní dopady koroze. Jen si představte, když vyjedete z vyhřáté garáže do mrazivých dnů. Pro vozidlo to rozhodně není ideální způsob, jak prodloužit životnost vzhledu, laku nebo pneumatikám.

Související příspěvky

5 tipů jak připravit auto na zimu

redakce

Je pro jízdu ve městě lepší kolo, elektrokolo nebo skútr?

redakce

Ztráta autoklíče nemusí být pohroma aneb jak si poradit v takové situaci?

redakce