Pomoc na Dakaru

 

Máme za sebou jubilejní 40. ročník Dakaru. Mnoho závodníků jej považovalo za vůbec nejtěžší. Pár slov Martina Kolomého po jedné z etap hovoří za vše.

Pro Martina Kolomého byla desátá etapa dle jeho slov opravdový očistec. „Desátá etapa byla doslova peklo na zemi. Po 40 kilometrech jsme leželi na boku, pak strašný rozbíječky, že auto dostávalo takovej záhul, až jsem nevěřil, že to vydrží. Na kola nás nejdříve stavěl Kamaz, ale utrhl lano, tak mě postavil Maz. Posledních 100 kilometrů nám odešla zadní náprava, takže jsme jeli jenom na přední pohon. Doufám, že je to na mě vidět, protože dneska to byl opravdu očistec,“ líčil komplikace z desáté etapy Kolomý. „Vůbec jsem nevěřil, že v dunách se dá jet jen na přední náhon. Ale podařilo se nám dojet do cíle, tak asi jo,“ zasmál se udivený Kolomý.

 

Pomoc na Dakaru

Pozitivní duch na Dakaru zůstává. Lidé si v tomto závodě navzájem pomáhají. Mnozí se během závodu ocitli na boku nebo na střeše, a nakonec etapu dojeli jen díky pomoci ostatních. Nejen závodníci, ale i mnoho firem na Dakaru pomáhá. Jedním z nich je i Kärcher. Letošní ročník byl pro Kärcher již sedmým, kdy se rozhodli pomoct tím, co umí nejlépe, čištěním aut, tříkolek a motocyklů. Mít dobře vyčištěné auto a připravené na další etapu, je důležité. Mechanici často tráví údržbou a opravami celé noci mezi jednotlivými etapami a zaschlé bláto a prach jen zdržuje, a navíc se takto oprava dělá mnohem hůře.

I v letošním ročníku rallye Dakar postavil Kärcher na vybraných etapách – Pisco (Peru) a Chilecito (Argentina) – mycí stanice vybavené vysokotlakými čističi a vysavači pro vysávání mokrých a suchých nečistot prachu a špíny.

Není divu, že si závodníci tuto službu velmi oblíbili. V minulých letech bylo ve dvou čisticích centrech Kärcher podél trasy umyto okolo 1500 závodních a podpůrných vozidel. V roce 2018 to bylo okolo 2 000 vozů. Dlouhá cesta a obtížný terén ve vybraných etapách vyžadují, aby mycí technologie byla rychlá a efektivní. Technici často musí pracovat přes noc a mají jen pár hodin spánku, proto je rychlost při čištění důležitá.

„Jako přední společnost v oblasti čištění navrhujeme naše zařízení tak, aby efektivně fungovala i v těch nejdrsnějších podmínkách,“ říká Juan Cruz Dato, regionální prezident pro Jižní Ameriku Kärcher.

Pohled na letošní ročník Rallye Dakar je pro závodníky díky Kärcheru přece jen o poznání barevnější.

www.karcher.cz, www.svetcisteni.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download