2.3 C
Prague
19.1.2021

Do léta do formy – na čem byste měli zapracovat?

Léto už doslova klepe na dveře a tak máte nejvyšší čas na to, abyste vaše tělo dostali po dlouhé zimě zase zpátky do formy. Odhalená kůže totiž nemilosrdně odkryje všechny nedokonalosti a nic neutají. Na čem musíte zapracovat?

 

Zbavte se chloupků

Krátké šaty, sukně, kraťasy, plavky – to jsou letní kousky garderoby, které toho víc ukazují, než skrývají. Nechcete-li si utrhnout ostudu, pak se musíte vynasnažit, aby vaše tělo bylo pokud možno bez chybičky, to mimo jiné znamená i bez chloupků. Dokonale hladká pokožka je totiž – alespoň v západní kultuře – naprostou nezbytností. Nežádoucího ochlupení se zbavíte různými způsoby, využít můžete klasickou žiletku, vosk nebo depilační strojky. Tato řešení sice bývají poměrně rychlá a efektivní, avšak většinou také krátkodobá. Stojíte-li ale o trvalejší výsledky, pak vsaďte na laserové odstranění chloupků, které chloupek zničí nejen nad povrchem kůže, ale i pod ní, s kořínkem.

 

Hydratujte pokožku

Kůže funguje jako taková naše vizitka, dá se z ní vyčíst mnohé o našem způsobu života i o nás samotných. O pleť se musíte pravidelně starat – hydratovat ji, dodávat potřebné látky, které ji udrží krásně pružnou a vláčnou. Nečekejte, až se vrásky objeví, začněte proti nim bojovat už v předstihu. Hydrataci pokožce dodá mezoterapie, při níž se do hlubších vrstev injekčně aplikují speciální koncentráty aktivních látek, jako například kyselina hyaluronová, vitamíny, minerály a aminokyseliny. Výsledkem je zdravá, vyhlazená, zpevněná a mladistvěji vypadající kůže.

 

„Vyzmizíkujte“ strie

Tenké červené linky, které časem rudnou až fialoví – přesně to jsou strie. Nejraději se objevují na zadečku, břichu, stehnech, bedrech nebo ve výstřihu, a to bez ohledu na věk. U jedněch vzniknou v důsledku rychlého růstu během dospívání, u nastávajících maminek se ukážou, když přiberou nějaké to kilo navíc, jiní si je „vyslouží“ kvůli své citlivé pokožce.

V neposlední řadě hraje roli také dědičnost. Ačkoli se jedná „pouze“ o estetický problém, dovede pořádně potrápit. Bohužel úplně odstranit je zatím nejde, můžete je však utvořit méně viditelnými. Mezi účinné metody patří mikrodermabraze, chemické peeling či estetická rázová vlna, která zlepšuje prokrvení v oblasti strií a zajišťuje tak pročištění a výživu okolních buněk kůže. Redukce strií, především těch čerstvých, lze dosáhnout i při ošetření laserem. Tak zbavte se mindráků a užijte si léto plnými doušky a v celé jeho kráse!

Související příspěvky

Jak se muž nejlépe připraví na důležitou společenskou událost?

majda

Originální hedvábné šátky jsou dokonalý doplněk

majda

V čem vyrazit na ples?

majda