Dutý trámový strop se vyplatí zateplit, ušetříte!

 

Kvalitní zateplení dutého trámového stropu není nijak finančně náročné a přesto vám může pomoci ušetřit až třetinu nákladů za teplo. Ceny energií jsou rok od roku dražší a tak se jedná o zajímavý tip na příjemnou úsporu financí pro každého majitele domu s právě takovou stropní konstrukcí.

 

Jak se duté stropy běžně izolují?

Zcela standardní postupy zateplování dutých trámových stropů vždy skončí u běžné pokládky desek z minerální vaty. Tento postup má však své mouchy, protože tyto klasické desky nedokážou vyplnit celý potřebný prostor, vytvářejí tak tepelné mosty a tedy možnost k úniku tepla. Po položení desek se únik tepla samozřejmě sníží, ale návratnost investice je dlouhá a účinnost není stoprocentní. Samotná realizace je navíc velmi náročná časově i finančně a pochopitelně nás čeká i velký nepořádek během provádění izolace i skladování potřebného materiálu.

 

Dutinová izolace Magmarelax je jiná

Moderní dutinová izolace Magmarelax, která je přímo určená pro všechny stropy s dutinou, žádný nepořádek nezpůsobí a její aplikace je rychlá. Pokud je váš strop ještě nezateplený, udělejte to hned, protože topná sezóna už začala a nemá cenu čekat na další rok. Dřevěné stropy mají často dutiny a právě ty lze bez problémů a rychle izolovat pomocí minerální izolace. Ta dokáže vytvořit jednolitou vrstvu a tedy kompletní ochranu po celé délce stropu bez obav ze vzniku tepelných mostů nebo míst, kde izolace není. Realizaci lze provést i během topné sezóny, není nutné půdu vyklízet nebo otevírat stávající strop, pro aplikaci stačí jen několik otvorů.

 

Co dělat v případě, že strop nemá dutiny

Když strop nemá žádné dutiny, není to žádná překážka. Foukaná minerální izolace se aplikuje jednoduše na volnou plochu nebo lze využít stropní systém Magmarelax. Zde se o plochu vhodnou i k chození a užívání starají kvalitní OSB a vy tak spolu s izolací získáte další prostor ve svém domě.

 

Jak probíhá samotná realizace?

K izolaci stropu je potřeba zařízení na foukání, zásobník izolačního materiálu a několik hadic, o obsluhu se dokáže postarat jen jediný zaměstnanec. Ten zvládne celou realizaci během jednoho dne, bez jakéhokoliv vedlejšího nepořádku, omezení vašeho běžného provozu domácnosti nebo rozsáhlých stavebních prací. Půda je o aplikaci izolace ihned připravena k užívání a vy od první chvíle šetříte teplo i svou peněženku.

 

Výhody systému Magmarelax

Čistota při realizaci ale není jediná výhoda, kterou foukaná minerální izolace Magmarelax nabízí. Okamžitý efekt a udržení vyšších teplot v místnostech poznáte hned po realizaci. V porovnání s izolací stěn nebo výměnou oken vyjde systém Magmarelax 10x levněji a navíc nejsou nutné žádné zdlouhavé přípravné práce. Řemeslník si sám vytvoří několik otvorů a těmi nafouká izolační materiál na potřebná místa. Každým rokem snížíte své výdaje o znatelné částky a přitom je celá realizace hotová během několika hodin.

Využijte služeb společnosti IP Polná a sjednejte si nezávaznou konzultaci na webových stránkách www.mojeizolace.cz nebo na telefonním čísle 800 100 533.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download