Ekologické podlahy, aneb zdravé bydlení

 

V poslední době se mnohem více zajímáme o své zdraví, životní prostředí, o to jak žijeme a čím se obklopujeme. Pečlivě studujeme etikety v obchodech, třídíme odpad, dodržujeme zásady zdravé výživy, navštěvujeme jógu a další kurzy posilující naší mysl a psychickou pohodu. Zkrátka dodržujeme zdravý životní styl a ekologie nám není lhostejná. Co se týče bydlení, rozhodně není výjimkou. Trend ekologického bydlení totiž šetří nejen naše zdraví a životní prostředí, ale také naši peněženku. Je v souladu s přírodou, současnými trendy a splňuje náročné požadavky moderního bydlení. Nejen nízkoenergetické stavby či bytové dekorace z recyklovaných materiálů, ale i ekologické podlahy jsou dnes stále oblíbenější.

 

Podlaha – dominanta místnosti

Ač se to může zdát překvapivé, právě podlaha je dominantním prvkem místnosti a velkou měrou přispívá k celkové atmosféře každého příbytku. Její výběr bychom proto neměli uspěchat ani podcenit. Pokud chcete bydlet moderně a zároveň ekologicky, máme pro vás skvělý typ – ekologické podlahy. Jsou velmi přívětivé k životnímu prostředí, jelikož jsou vyrobeny z obnovitelných přírodních surovin a neobsahují škodlivé chemikálie ve formě chloru, změkčovadel či těžkých kovů. Zaujmou nejen svým kladným vztahem k přírodě či nepřeberným množstvím dekorů a barev, ale i svými užitnými vlastnostmi. Ekologické podlahy jsou zdravotně nezávadné, nestudí, jsou odolné vůči UV záření a disponují velmi odolným antistatickým a antibakteriálním povrchem. Jejich pokládka je navíc také opravdu snadná, k dostání jsou jak se zámkovým spojem, tak i druhy určené k lepení.

 

Žádná překážka

Co se týče údržby, není nikterak náročná. Nemusíte proto pořizovat speciální čistící přípravky a prostředky, postačí vám totiž pouze klasický mop a čistá voda. Pokud byste chtěli tuto organickou podlahovou krytinu likvidovat, nemusíme složitě vymýšlet, kam s ní. Jednoduše jí můžete vyhodit s běžným odpadem. Ekologické podlahy jsou navíc vhodné pro kombinaci s podlahovým topením, i v zimě tak můžete odložit huňaté papuče a klidně pochodovat naboso. Co se týče ceny, nemusíte se obávat závratných výšin, jejich cena je totiž srovnatelná například s cenami tvrzených vinylových podlah se zámkovým spojem.

 

Na co je třeba myslet

Při výběru (nejen) ekologické podlahy se neorientujte pouze podle ceny. Zvažte barvu, design (seženete například i dekor v podobě dřeva), rozměry, odolnost a další užitné vlastnosti. I o tvrdosti popřemýšlejte, pokud máte například problém s klouby, volte raději měkčí materiály. Ekologické podlahy lze umístit do jakékoliv místnosti vašeho příbytku, poradí si totiž s vodou i extrémní zátěží. Kuchyň, ložnice, obývací pokoj, ale i dětský pokoj tedy připadají v úvahu.

Tak vyšperkujte si svůj domov v souladu s přírodou. Bydlete ekologicky a zároveň trendy!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download