Jak zabavit děti na podzim?

 

Zabavit dítě v nevlídném podzimním počasí, kdy často prší, se může zdát mnohým rodičům jako přímo nadlidský úkol. Potomci se nudí a vymýšlí nejrůznější rošťárny, kterými by si zpestřily den. Nic naplat, jsou to zkrátka bytosti aktivní, a tak potřebují neustále něco dělat.

 

Zábava venku

I když vám počasí zrovna dvakrát nepřeje, neznamená to, že s dětmi musíte sedět doma u televize či počítače. Hraní na pískovišti už sice odzvonilo, ale zábavě nikoli. Proto potomky vhodně oblékněte, nezapomeňte na nepromokavé oblečení a gumáky, a klidně vyrazte na čerstvý vzduch. Děti si tady vybijí svou aktivitu a ještě posílí imunitu. Vydejte se do přírody, kde jim nebude nic bránit v jejich „rozletu“. Zavítat můžete do lesa, do parku nebo třeba do zoologické zahrady. Zvířátka děti jednoduše milují, budou jimi tak unesené, že jim na počasí opravdu nesejde.

 

Žádná nuda ani doma

Rozhodnete-li se zůstat doma, pak vaše ratolesti zapojte do nejrůznějších činností. Děti milují, když mohou dělat stejné věci jako dospělí. Neměli byste je proto od těchto činností odhánět, naopak jim dovolte, aby vám pomohly. Získají tak základní dovednosti, poznatky i návyky, které se jim později v životě budou hodit. Pusťte je do kuchyně a upečte třeba společně nedělní bábovku nebo připravte zdravou večeři. Pořídit jim můžete také jejich vlastní dětskou kuchyňku, kde budou samy svými pány. Tady pak mohou rozvíjet svou fantazii při tvoření nejrůznějších receptů a proměnit se v šéfkuchaře, kteří rádi připraví občerstvení pro celou rodinu i svoje kamarády. Každý správný kluk zase rád pomáhá tatínkovi v dílně. Přece jen se ale jedná o trochu nebezpečnou činnost, navíc skutečné nářadí je po děti příliš těžké. Proto malé kutily a stavitelepotěštevlastní dětskou dílnou, která je od té opravdové skoro k nerozeznání. Tak nedejte vašim potomkům prostor k nudě, ať už venku svítí sluníčko nebo tam padají trakaře!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download