1.9 C
Prague
9.12.2023
MaxiMagazín

Fotoknihy: Od historie do současnosti

Když se řekne fotokniha, pravděpodobně se vám hned vybaví kniha fotografií, kterou si můžete sestrojit ze svých vlastních fotek a nechat vyrobit na míru. Víte ale, kdy první fotoknihy vznikly? Proč jsou praktičtější než klasická fotoalba a že je jejich sestavení jednoduché a snadno dostupné?

Exkluzivní fotoknihy vznikaly již v 19. století

Fotoknihy byly známe již v 19. století. V té době se ale jednalo o poměrně exkluzivní záležitost, kterou si mohli dovolit pouze opravdu majetní lidé. Moderní fotoknihy, jak je známe dnes, vznikly ale až s rozvojem digitální fotografie. Úplně původně totiž byly fotografické knihy, jak se jim říkalo, vlastně obyčejné knihy ilustrované fotografiemi.

Originální fotoknihy a fotokalendáře současnosti

S neustálým rozvojem digitálních fotografií, dostupností digitálních fotoaparátů a vzniku chytrých telefonů s kvalitním foťákem, bylo jen otázkou času, kdy se stanou fotoknihy a fotokalendáře opravdovým hitem. Přinášejí totiž jedinečnou příležitost každému, kdo rád fotí a touží po originální personalizované knize či kalendáři, a to pouze ze svých oblíbených fotek. Na rozdíl od fotoalba totiž můžete fotoknihu doplnit o vtipné hlášky a praktické popisky. Fotografie jsou v knize rovnou natištěny a vy si díky tomu ušetříte vkládání snímků do folií fotoalb.

Tvorba fotoknih a fotokalendářů pro všechny

V moderní době není nic snazšího než zadat do vyhledávače stránku výrobce fotoknih a fotokalendářů a s pomocí profesionálních online editorů sestavit fotovýrobek na míru. Aby se do tvorby mohli pustit i lidé, kteří se v prostředí grafických softwarů nepohybují, jsou editory snadno ovladatelné a intuitivní.

Fotoknihy za sebou mají bohatou historii. To, co bylo dříve nemyslitelné, je dnes zcela běžné. Fotoaparát nosí neustále při sobě, ve svém telefonu, téměř každý z nás. Proto je tak snadné sestrojit si vlastní fotovýrobky – materiálu totiž máme každý víc než dostatek.

Související příspěvky

Silvestr: jak se neprobudit s kocovinou, aneb zlatá pravidla pijanů

redakce

Skvrny od červeného vína nebo fleky od potravin skvěle vyčistí rotační stroj. Hloubkové tepování koberců Brno

Veronika

Originální kostýmy na karneval? Víme, kde je seženete!

redakce