21.4.2024
MaxiMagazín

Fotoknihy: Od historie do současnosti

Když se řekne fotokniha, pravděpodobně se vám hned vybaví kniha fotografií, kterou si můžete sestrojit ze svých vlastních fotek a nechat vyrobit na míru. Víte ale, kdy první fotoknihy vznikly? Proč jsou praktičtější než klasická fotoalba a že je jejich sestavení jednoduché a snadno dostupné?

Exkluzivní fotoknihy vznikaly již v 19. století

Fotoknihy byly známe již v 19. století. V té době se ale jednalo o poměrně exkluzivní záležitost, kterou si mohli dovolit pouze opravdu majetní lidé. Moderní fotoknihy, jak je známe dnes, vznikly ale až s rozvojem digitální fotografie. Úplně původně totiž byly fotografické knihy, jak se jim říkalo, vlastně obyčejné knihy ilustrované fotografiemi.

Originální fotoknihy a fotokalendáře současnosti

S neustálým rozvojem digitálních fotografií, dostupností digitálních fotoaparátů a vzniku chytrých telefonů s kvalitním foťákem, bylo jen otázkou času, kdy se stanou fotoknihy a fotokalendáře opravdovým hitem. Přinášejí totiž jedinečnou příležitost každému, kdo rád fotí a touží po originální personalizované knize či kalendáři, a to pouze ze svých oblíbených fotek. Na rozdíl od fotoalba totiž můžete fotoknihu doplnit o vtipné hlášky a praktické popisky. Fotografie jsou v knize rovnou natištěny a vy si díky tomu ušetříte vkládání snímků do folií fotoalb.

Tvorba fotoknih a fotokalendářů pro všechny

V moderní době není nic snazšího než zadat do vyhledávače stránku výrobce fotoknih a fotokalendářů a s pomocí profesionálních online editorů sestavit fotovýrobek na míru. Aby se do tvorby mohli pustit i lidé, kteří se v prostředí grafických softwarů nepohybují, jsou editory snadno ovladatelné a intuitivní.

Fotoknihy za sebou mají bohatou historii. To, co bylo dříve nemyslitelné, je dnes zcela běžné. Fotoaparát nosí neustále při sobě, ve svém telefonu, téměř každý z nás. Proto je tak snadné sestrojit si vlastní fotovýrobky – materiálu totiž máme každý víc než dostatek.

Související příspěvky

Kdo zajistí umytí neotevíratelných oken na skleněné fasádě a výškové práce?

Veronika

Výroba vizitek v tisku krok za krokem

redakce

Netoxické BO-PO laky mají nově i vůně

redakce