1.1 C
Prague
24.1.2021

Umělé květiny, svícny, prostírání na stůl aneb jak navodit atmosféru?

Gurmánský zážitek netvoří jen perfektně připravené jídlo. Velkou roli hraje také servírování pokrmů – a teď nemáme na mysli jen talíře a příbory. Ačkoli i ty hrají samozřejmě podstatnou úlohu, takže je nezapomeňte spolu se sklenicemi pořádně vyleštit, aby na nich nebyly zaschlé kapky vody či otisky prstů. Tyto stopy dobrý dojem rozhodně neudělají. Chcete-li opravdu zapůsobit, pak se pokuste vytvořit nápaditě prostřený jídelní stůl, který vyvolá v hostech příjemné pocity a jejich chuťové požitky ještě znásobí.

 

Upravenost, čistota, elegance

Nejprve musíte stůl „obléknout“, základem je čistý a vyžehlený ubrus. V úvahu nezapomeňte vzít počet hostů, styl akce, její vážnost. Rozhodně nesmí chybět prostírání na stůl, velkou roli hrají drobnosti a detaily, není třeba utrácet za drahé dekorace. Silný dojem vyvolají barevně sladěné ubrousky – při slavnostních příležitostech volte místo papírových výhradně látkové – a květiny. Právě květiny vypadají velmi hezky na jakékoli slavnostní tabuli, jejich krása je předurčuje k tomu, aby zaujímaly čestné místo uprostřed. Pozor si dejte na ty s příliš omamnou vůní, jejichž aroma by mohlo přebít servírované pochoutky. Vedle rozhodně nešlápnete s umělými květinami, které jsou dnes takřka k nerozeznání od těch živých. Na výběr jsou řezané do váz i verze v květináčích. Volte vždy tak vysoké, aby nebránily hostům ve výhledu.

Výstřižek

Kouzlo svíček

K dokonalosti pak už chybí jen svícny, které navodí příjemnou atmosféru – mihotavé světlo svíček totiž vypadá velmi efektně. Hodí se nejen pro romantickou večeři ve dvou, ale své uplatnění najdou při nejrůznějších společenských událostech. A originální výzdoba stolu je na světě. Vykouzlete si z každého jídla slavnostní záležitost, odvažte se zapojit fantazii a kreativitu. Správně prostřený stůl dokáže divy, významným způsobem ovlivní náladu lidí, kteří kolem něj sedí, zvyšuje požitek z jídla a dodává chuť. Nebojte se ani barev, obzvlášť teď v létě ke stolování určitě patří. Tak, dobrou chuť a příjemný zážitek!

Související příspěvky

Skvrny od barev nebo potravin umí odstranit kartáčové tepování. Strojní rotační čištění koberců Brno

Veronika

Jak cvičit správně a neublížit si

redakce

Víte, co jíte? Zjistěte si to předem na nutriční váze!

redakce