Jak cvičit správně a neublížit si

 

Rozhodli jste se udělat něco se svou postavou a začali pravidelně cvičit? Tento první krok vás dovede až k vaší vysněné postavě. Mějte pevnou vůli, vyberte si cvičení, které vás bude bavit a nezapomínejte, že děláte i něco pro své zdraví. Víte, na co si dát pozor, jak si při cvičení neublížit a jak zvolit správné lekce cvičení?

 

Jaké si vybrat cvičení

Při výběru cvičení myslete na to, aby vás zvolená aktivita bavila, jen tak u ní vydržíte. Můžete si vybrat posilování ve fitness klubu na posilovacích strojích, kombinovat s cvičením s vlastní váhou, případně zvolit sálovou lekci. Každé cvičení začněte protažením, pokračujte rozehřátím na rotopedu nebo eliptickém trenažéru. Následně můžete cvičit s činkami nebo na strojích. Na závěr cvičení se opět protáhněte a klidně si dopřejte ještě 15 až 20 minut aerobní aktivity.

 

Kdy zvolit sálové lekce

Pokud máte rádi cvičení s lidmi a chcete, aby vás skupina namotivovala k lepším výkonům, určitě vyzkoušejte sálové lekce. Výhodou takového cvičení jsou i nová partnerství, případně nalezení sparing partnera, se kterým můžete posléze navštěvovat fitness klub. Pokud podnikáte a hledáte nové pracovní kontakty, fitness klub je ideálním místem i pro tato seznámení.

 

Soukromé lekce s trenérem

Na začátku cvičení je důležité zjistit, jak je na tom vaše fyzická kondice. Ve fitness klubu požádejte o radu trenéra, který vám sestaví cvičební plán, případně i zdravý jídelníček. Podle plánu se vám bude cvičit mnohem lépe a vaše snažení bude efektivní. Zároveň trenér zkontroluje, zda cvičíte správně, ať už technikou cvičení, tak provedením, abyste si neublížili.

 

Protažení před a po

Důležité je protažení před cvičením a po něm. Začněte protažením i před sálovou lekcí, ať už se jedná o lekce spinningu nebo třeba pilates. Protáhněte ruce, nohy i trup tak, aby vám následná aerobní nebo posilovací aktivita neublížila.

 

Pitný režim

I při cvičení dodržujte pitný režim. Ve fitness klubu si objednejte například iontový nápoj, po cvičení pak proteinový koktejl. Někteří lidé si před cvičením dopřejí hrnek kávy bez cukru a mléka. V tomto případě však myslete na dehydrataci a po kávě doplňte vyšší množství vody.

 

Odpočinek mezi cvičením

Mez jednotlivými cviky a sériemi opakování si odpočiňte. Mnohdy stačí, když počkáte minutu až dvě, a poté cvičení opakujte. Rozhodně nečekejte víc než 10 minut, protože by vaše tělo už nebylo zahřáté a výrazně by se vám snížila i tepová frekvence. Mezi jednotlivými dny, kdy chodíte cvičit, si dopřejte také čas na regeneraci a zajděte si například do sauny nebo vířivku, kterou nabízí wellness zóna.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download