Jak na moderní obývák? Buďte minimalističtí

 

Zatímco dříve bylo běžné mít v obývacím pokoji velkou obývací stěnu pomalu podél celé jedné zdi, dnes je trend zcela opačný. Uplatňuje se minimalismus, co nejméně nábytku, vzdušný prostor a střídmější barvy.

Pokud se chystáte zařizovat si nové bydlení a na řadě je také obývací pokoj, můžete rovnou nakoupit nábytek podle posledních trendů. Jestli měníte starší vybavení, rozhodně nebude třeba kupovat všechno kompletně nové. Nahradíte jen některé kousky a ty staré vyhodíte.

 

Stěnu trochu zredukujte

Moderní obývací stěny jsou úsporné. Skládají se jen ze dvou či tří komponent, a to jde kolikrát ještě o nízké skříňky. Jestli máte zatím starou stěnu, podívejte se, zda jde rozmontovat a rozdělit na jednotlivé kousky. Pokud ano, nechte si jich pouze několik a hned vytvoříte stěnu podle dnešních měřítek – minimalistickou.

Problémem tohoto přístupu je ovšem nedostatek prostoru. Je sice hezké mít pěkně vzdušný obývací pokoj, ale v některých domácnostech by bylo daleko praktičtější vytvořit si spíše více úložného prostoru. Pokud je to i váš problém, najděte si prostě nějakou větší stěnu. V některých obchodech s nábytkem jsou stále k dostání. Důležitější než současné trendy je totiž vaše pohodlí. A kdo ví, možná obrovské obývací stěny zase jednoho dne přijdou do módy.

 

Centrálním prvkem může být sedací souprava či třeba stolek

Co se týče stěny, rozhodně se držte střídmějších barev, jako jsou bílá či světle hnědá. Na druhou stranu je vhodné mít v místnosti nějaký jeden výraznější prvek. Je jedno, jestli zvolíte sedačku nebo stolek. V případě sedačky, která má být hlavním prvkem místnosti, je vhodné sáhnout po zajímavé barvě. Sedací soupravy v akci se dají sehnat například v červené barvě, která v kombinaci s bílou nevypadá vůbec špatně.

Další variantou jsou zajímavé konferenční stolky. Tam nejspíš nepůjdete po barvě, nýbrž po zajímavém provedení. K bílému nábytku se výborně hodí kovové provedení, ale fantazii se při dnešním obrovském výběru meze opravdu nekladou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download