Jste dobrý řidič? 5 věcí, podle kterých to poznáte

 

V poslední době čím dál častěji ve zprávách slýcháme o agresivních řidičích a pirátech silnic. Obecně se má za to, že jde o vysoce postavené manažery v luxusních autech a s pražskou poznávací značkou. Pravda je však někde jinde, ve skutečnosti totiž vůbec nezáleží na tom, v čem sedíte nebo odkud jste, ale jak se chováte na silnici. Podle čeho poznáte, že jste dobrý řidič?

 

Nejezdíte striktně podle pravidel

Bez znalosti pravidel silničního provozu to samozřejmě nejde, ale ježdění přesně podle nich z vás ještě dobrého řidiče neudělá. Musíte vědět, co si můžete dovolit a co už je tzv. přes čáru. Jízdu přizpůsobujte stavu vozovky, počasí, provozu i dalším faktorům. U řízení přemýšlejte.

 

Předvídáte

Na silnici může nastat celá řada situací, které vás v autoškole prostě nenaučí. Rizikům předejdete tím, že budete myslet dopředu a předvídat chování ostatních účastníků provozu. Většinu problémů totiž lze odhadnout, avšak potřebné zkušenosti a schopnosti člověk získává až praxí.

 

Jste předvídatelní

Správný řidič dává ostatním v předstihu najevo, co hodlá provést. Mohou si tak utvořit obrázek o jeho zamýšlených úmyslech podle způsobu jízdy, zrychlování, zpomalování, používání blinkrů. Každý z nás ale občas dělá chyby, důležité je uvědomit si je, abychom se jich příště mohli vyvarovat. Naučte se přijmout za ně zodpovědnost, přestat svalovat vinu na jiné a omluvit se za ně.

 

Neděláte naschvály

Samozřejmě, že vás na silnici občas někdo naštve a vy máte chuť mu to vrátit i s úroky – vybržďovat, blokovat pruh nebo průjezd, blikat, troubit. I když byste to dělali s těmi nejlepšími možnými úmysly, je to cesta do pekel, která může být pořádně nebezpečná. Nesnažte se nikoho učit ani umravňovat, nikdy nevíte, co je nutí hnát se vpřed.

Staráte se

Vůz je váš „parťák“, víte, že aby vám věrně a spolehlivě sloužil dlouhá léta, pak se o něj musíte starat. Nestačí jen strčit autoklíč do zapalování a vyrazit. Nezanedbávejte servisní prohlídky ani pravidelnou důkladnou údržbu, předejdete tak řadě problémů a pozdějších oprav – od zadřeného motoru, přes ojeté pneumatiky, až po opotřebované brzdové destičky či porouchaný imobilizér či řídící jednotku. A že se často jedná o ne zrovna malé finanční investice, snad ani nemusíme dodávat. Tak nenechte to dojít tak daleko!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download