Srub – moderní trend ve výstavbě

 

Jak začít stavět dřevěný dům? Samozřejmě s projektem. Každý člověk má svou představu o svém bydlení a je zvyklý na svůj způsob života.Někdo potřebuje rekreační dům a někdo potřebuje trvalý celoroční pobyt. Obvykle si člověk najde projekt na internetu nebo si jej dokonce i  nakreslí, pak ho architekt upraví a také na požádání klienta zdokonalí.Ukazuje se tedy, že jde o individuální projekt. Projekt dřevěného domu je komplexním řešením. Sruby nejsou výjimkou.

 

Kvalitní projekt

Projektování dřevěných domů vyžaduje určité znalosti, protože dřevo je živý materiál. Dům se časem posadí, seschne. Moderní doba si také žádá inovace i co se týká dřevěných domů a tak i tady dochází k inovacím. Jak vyřešit všechny tyto problémy? Projekt je tady nutností: ušetří nám peníze, čas i nervy. Poté, co je projekt domu připraven, materiál je zakoupen, smlouva je uzavřena s dodavatelem, můžeme začít stavbu domu.

 

Sruby a jejich výhody

  • Srubový dům je nejšetrnější stavbou k životnímu prostředí.
  • Srubové domy mají vysokou energetickou účinnost. Rychle se zahřívají a pomalu ochlazují, dobře udržují teplo. V horkém období pracují přesně naopak
  • Přírodní dřevo „dýchá.“ Jinými slovy, dřevěné konstrukce slouží jako filtr mezi vnějším vzduchem a vnitřním prostředím.To vede k vytvoření optimálního mikroklima s čistým vzduchem
  • Dalším důvodem vnitřního komfortu dřevěných domů je schopnost dřeva udržet optimální vlhkost.
  • Srubové domy zpravidla nepotřebují další vnější dekorace. Interiér však lze minimalizovat. Jediná věc, která rozhodně stojí za to, je zacházet s vnějšími povrchy speciální směsí, která chrání dřevo před účinky negativních faktorů prostředí.
  • Domy z kulatiny mají charakteristický, velmi atraktivní vzhled. Musíme přiznat, že tento faktor není posledním z důvodů, proč lidé preferují tento typ stavby.
  • Pokud se budeme o srub dostatečně starat, může vydržet i několik generací
  • Cena je velmi příznivá a výstavba netrvá nikterak dlouho, bezmála několik týdnů
  • Modernizace je zjednodušena – dřevěné domy lze rychle a levně modifikovat, rozšiřovat

 

Profesionální odborná firma

Pokud se tedy rozhodneme pro stavbu srubu, měli bychom si na to všechno pozvat profesionály. Není umění říct, že všechno zvládneme levou zadní. Stavba srubu je poměrně složitá technologie, která si vyžaduje přesnost a odborné poradenství. Musíme si také zvolit vhodný materiál, ze kterého budeme chtít mít srub postavený. V nitřní vybavení je možné kombinovat s jinými přírodními materiály, jako je například kámen nebo mramor. Výjimku nemusí také tvořit doplnění o sádrokarton, který se hodí zejména v koupelnách a kuchyních. Jinak se vnitřní vybavení srubu nemusí nijak upravovat. Vyhneme se tak malování, tapetování a jiných stavební a interiérových úprav.

Jak si firmu vybrat záleží čistě jen na nás. Můžeme se podívat například na internetové stránky firmy, kde se dozvíme, jaké služby firma nabízí, cenu, ale také nám poradí, jaký zvolit materiál a jak se posléze o srub dobře starat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download