12.6 C
Prague
17.9.2021
MaxiMagazín

Jak řešit porušení pracovní kázně

Mezi nejčastější pracovněprávní problémy patří porušování pracovní kázně zaměstnancem. Bohužel však v mnoha případech zaměstnavatel při řešení podobných případů nepostupuje zcela správně, což může vyústit například v případě soudního sporu o neplatnost výpovědi k situaci, kdy je skončení pracovního poměru z důvodu porušení pracovní kázně prohlášeno za neplatné, z čehož ovšem vyplývá, že původní pracovní poměr nadále trvá. Zaměstnavatel je v takovém případě povinen uhradit zaměstnanci veškerou ušlou mzdu za období od domnělého skončení pracovního poměru až do vydání soudního rozhodnutí, což jej může přijít velice draze, jelikož průměrná délka podobných soudních sporů činí více než jeden rok.

 

V případě porušení pracovní kázně se obraťte na právníka

V případě že ze strany zaměstnance dojde k porušení pracovní kázně, měli byste vždy konzultovat další postup s odborníkem na pracovní a korporátní právo. Pokud nemáte vlastního podnikového právníka, je pro vás nejvhodnější využít služeb internetového vyhledávače. Z výsledků si snadno vyberete vhodného odborníka, který vám s otázkami pracovního práva pomůže. Ještě rychlejší variantou však bude oslovení advokátní kanceláře BOROVEC LEGAL, kterou vede zkušený odborník na pracovní a korporátní právo – David Borovec. Advokátní kancelář BOROVEC LEGAL má dlouholeté zkušenosti se všemi oblastmi pracovního a korporátního práva a provede vás neproniknutelnou houštinou paragrafů od samotného porušení pracovní kázně až po úspěšné zastoupení před soudem.

 

Nepodceňujte prevenci

Podcenění stanovení přesného postupu bývá v pracovněprávních vztazích často problémem, který může vést až k prohranému soudnímu sporu. Propuštěný zaměstnanec totiž většinou využije veškerých možností, jak dostat ze zaměstnavatele nějakou tu korunu navíc. Vždy je proto lepší každé porušení pracovní kázně důkladně zadokumentovat a poradit se s advokátem ohledně dalšího postupu.

Související příspěvky

Profesionálové, kteří umí víc aneb Lepší úklid se představuje

majda

Jak na kvalitní spánek těch nejmenších

majda

Kdo zajistí mytí neotevíratelných oken a výškové práce?

Veronika