-4.4 C
Prague
29.1.2023
MaxiMagazín

Jak vybrat vhodný pozemek pro stavbu

Rozhodli jste se bydlet ve vlastním domě a vybíráte pozemek? Nechte si poradit, na co vše si dát pozor a na co při výběru pozemku rozhodně nezapomenout. Správným výběrem pozemku ušetříte množství financí, které následně využijete na stavbu nebo zařízení interiéru.

Ideální pozemek

Při výběru stavebního pozemku se rozhodněte, zda chcete bydlet ve městě, na jeho periférii nebo raději hledáte bydlení na venkově. Od vašich priorit se bude odvíjet i celkový rozpočet na výstavbu. Pokud si nevíte rady, jak a kde pozemek hledat, obraťte se na odborníky. Ty vám pomohou s výběrem, ale i samotnou koupí pozemku, a to včetně zajištění financování projektu.

Co s pozemkem ve svahu

V některých případech najdete zajímavý a finančně velmi výhodný pozemek, který má však několik ale. Jedním z nich může být i pozemek ve svahu. Je na vás, zda naplánujete snížení terénu a vytvoření roviny pro stavbu. Myslete na to, že tento krok může být časově i finančně náročný. Další možností je využití služeb projektanta, který dokáže zohlednit stávající pozemek a dům navrhnout efektivně i pro tento typ pozemku.

 

Stavba na úzkém pozemku

Našli jste pozemek na místě, kde byste chtěli bydlet, ovšem řešíte problém, zda se vám vysněný dům na toto stavební místo vejde? V současné době není problém stavět ani na úzkých pozemcích. Vybrat si můžete i z katalogových domů, které jsou navrženy i pro tento typ pozemku. Využijte prostor k tomu, aby byla vaše zahrada v soukromí za domem a užijte si komfortní bydlení ve vlastním.

Na co si dát pozor

Pozemek můžete získat i v dědictví a nemusíte pro něj mít využití. V takovém případě je možné jej prodat. Při prodeji pozemku využijte služeb profesionálů, kteří vám připraví veškerou smluvní dokumentaci a zároveň pomohou stanovit reálnou prodejní cenu. Zajímejte se také o to, zda je pozemek již zasíťovaný a připravený na stavbu nebo na sobě nemá věcné břemeno. Veškeré tyto potřebné informace najdete na katastru nemovitostí.

Související příspěvky

Vaše okna Vám poděkují, Vaše odpočinuté tělo také. Mytí oken Brno

Veronika

Jaký je rozdíl mezi betonem a potěrem – kde se hodí jeden a kde zas druhý?

redakce

Víte, kde koupíte kvalitní žumpu, ať už jste z Prahy nebo Brna?

redakce