0.4 C
Prague
30.11.2020

Jak vybírat vodoměry? Poradí vám v INMES

Společnost INMES je specialistou na vodoměry, měřiče tepla i další instalatérské práce. Firma vodoměry prodává, instaluje, opravuje, repasuje i cejchuje.

.

Kvalitní vodoměry dělají spokojené nájemníky

Dnes je rozúčtování vody v bytech realizováno na základě lokálně umístěných bytových vodoměrů. Díky nim je rozúčtování spravedlivější, a kdo šetří, platí méně než ten, kdo o spotřebu vody nedbá. Cena vody přitom rozhodně není zanedbatelná. Vodoměry se montují pro studenou vodu a pro teplou vodu. Nemontují se trvale. Po uplynutí zákonem dané doby, která je u vodoměrů montovaných po 1. 1. 2012 pět let, se musí vodoměr demontovat, opravit a projít cejchováním. Tyto vodoměry se pak nabízí jako repasované k dalšímu použití. I repasováním vodoměrů se zabývá INMES.

 

Vodoměry musí být přesné i bezpečné

Jak vybírat vodoměry? S podrobnostmi vám poradí v INMES. Firma zájemcům dodá zcela zdarma nabídku šitou na míru konkrétním potřebám. V dnešní době je důležité vybírat nejen přesné, ale rovněž bezpečné vodoměry, které neumožňují zásahem do vodoměru snižovat vykazovanou spotřebu.

Bezpečné bytové vodoměry dnes musí nabízet zejména antimagnetickou odolnost. Jedná se o schopnost vodoměru odolávat přiloženému magnetu. Běžně se touto metodou elektroměr pozastavoval. Vysokou ochranu dnes nabízí antimagnetická klec, která se integruje přímo do těla vodoměru. Druhým řešením jsou tzv. mokroběžné vodoměry, které nevyužívají magnetické spojky. Dalšími ochrannými prvky jsou plomby na obou koncích vodoměru, plombování číselnou plombou, neprůhledné kryty strojku počítadla, ochranná víčka ciferníků i ochrana proti nekonečnému otáčení ciferníku.

 

Vsaďte na dálkové odečty

Řešíte neustále problémy s nájemníky v souvislosti se zpřístupňováním vodoměrů pro odečty? Přestože je povinné, vždy dochází k problému kvůli dlouhodobé nepřítomnosti nájemníka, cizím podnájemníkům ignorujícím tuto povinnost i dalším příčinám. Praktickým řešením jsou dálkové odečty, které se stávají již standardem. Nabídnou vám je i v INMES. Běžně dnes lze využívat dálkový online přenos naměřených hodnot z vodoměrů a vyhnout se tak pracným a problematickým odečtům.

Související příspěvky

Tepelná izolace je rychlá a ušetří

majda

Proč dát přednost dřevěným briketám před mokrým dřevem?

redakce

Podpořte svůj zdravý životní styl s chytrými domácími spotřebiči!

majda