8.8 C
Prague
19.4.2021
MaxiMagazín

Finty, aby váš životopis oslovil

Ucházíte se o novou práci a nevíte, jak vyniknout oproti konkurenci? Chtěli byste zaujmout na první pohled a mít při osobním pohovoru výhodu? Tajemství úspěchu je v podstatě jednoduché. Váš životopis nesmí být tuctový a musí beze slov odpovědět na vše, na co se potenciální zaměstnavatel ptá. Čas jsou dnes peníze a pokud mu ho při výběru kolegy ušetříte, získáte velké plus.

Aby váš životopis skutečně oslovil a neminul se účinkem, je třeba vytáhnout všechna esa z rukávu a umístit je na piedestal tak šikovně, aby si ho pověření všimli. Šablona životopisu z cvapp.cz vám zaručí, že se tak skutečně stane. Díky designové originalitě a preciznosti vyniknete na prvním pohled. A aby to bylo stejně dobré i na ten druhý, poradíme vám finty, které vaše písmenka promění v benefity.

 

Šablona pomůže

Základem je šablona životopisu. Na platformě cvapp.cz jich najdete rovnou osmnáct. Každý mustr má své výhody a cílí na jinou potenciální skupinu. Obsahuje předformulované fráze, obsahuje kontrolu pravopisu a transport do wordu. Jednoduchý on-line editor umožňuje snadné úpravy kdykoliv jsou potřeba.

Mezi jasné vychytávky používejte vytvořená rozvržení a nástroje, které byly ověřeny u náborových manažerů a systémů pro uchazeče o zaměstnání. Obrácené chronologické pořadí je vítané. V praxi to znamená, že se do výčtu vzdělání i profesí uvádí jako první ty poslední.

 

Individuální přístup

Zpracujte souhrn, který bude osobitý a do popisu sebe jako odborníka zařaďte energické fráze, dějová slovesa a měkké a tvrdé dovednosti. Oč jde? I nejzkušenější profesionálové často zaměňují tvrdé a měkké dovednosti, neboť v některých profesních oblastech může být hranice mezi nimi neurčitá. Základní pravidlo zní, že měkké dovednosti se nejčastěji týkají interakcí mezi lidmi, emoční inteligence, organizace a vůdcovských schopností. Tvrdé dovednosti jsou praktické schopnosti, které jsou často pro získání určité práce nezbytné. V praxi se tedy jedná o předpoklady pro výkon funkce.

Každý životopis, bez ohledu na koncept, musí obsahovat kontaktní a základní osobní údaje, souhrn (představení uchazeče, cíl), dosavadní kariéru, dovednosti a vzdělání. Mezi volitelné oddíly, které vám mohou přinést kladné plusové body bez námahy, patří dosažené úspěchy a milníky, sociální projekty a iniciativy, ocenění, certifikáty a organizace a záliby a zájmy. Díky funkčnímu formátu vybrané šablony budete mít hotovo do půl hodiny.

Související příspěvky

Jak správně zabalit balík při odeslání poštou či soukromým dopravcem?

redakce

Na jaké typy akci se agentury specializují

redakce

Jarní mlsání s Pedro Veselé Velikonoce

redakce